Eesti orienteerujad tulid juunioride MM-il teatejooksus 12. kohale ({{commentsTotal}})

Eesti N-20 teatekolmik Teele Telgma, Emily Raudkepp ja Kristel Kõivo
Eesti N-20 teatekolmik Teele Telgma, Emily Raudkepp ja Kristel Kõivo Autor/allikas: Piibe Tammemäe

Orienteerumise juunioride MM-i pika võistlusnädala Lõuna- Ungaris lõpetasid teatejooksud, mille võitis neidude N-20 klassis oodatult Venemaa esindus Tšehhi ja Norra ees ning noormeeste M-20 klassis Norra Rootsi ja Tšehhi ees.

Eesti noormeeste võistkond koosseisus Kaarel Hendrik Zernant, Lauri Pähn ja Oliver Kütt tegid stabiilselt hea soorituse ning finišeerusid ametlikus riikide arvestuses 12. kohal (1.55.04), sealjuures jätsid nad napi 16 sekundiga selja taha Taani ning 17 sekundiga Venemaa esindused.

Eesti neidude võistkonna kaks esimest liiget Kristel Kõivo ja Emily Raudkepp jooksid koondise treeneri Piibe Tammemäe sõnul tehniliselt head jooksud, vahe esimestega tekkis 30-kraadises kuumuses liidritele alla jäänud jooksukiirusest. Viimases vahetuses eksis Teele Telgma aga viimase punkti märkimisel  - ta viipas puutevaba märkeseadmega üle KP kõrval asunud raadiojaama ning võistkond tühistati.

Nii neidude kui noormeeste teatejooksus oli kokku üpris palju tühistamisi: poollagedal rohkete reljeefivormidega võistlusmaastikul, kui silmside konkurentidega oli pea katkematu, olid eksimused suurel kiirusel kerged tulema – teiste hulgas ei saanud tulemust ka Soome ja Rootsi neidude esindusvõistkonnad.

Toimetaja: Liisi RistHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: