Ülemaailmsel orienteerumispäeval liigub Eestis kaardiga üle 6000 inimese ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Orienteerujad
Orienteerujad Autor/allikas: Eesti Orienteerumisliit

Kolmapäeval algavad ülemaailmse orienteerumispäeva üritused, mis toovad üle Eesti orienteerumisradadele 6000 osalejat. 

Orienteerumispäeva nimele vaatamata toimuvad üritused ühe nädala jooksul, 23.-29. maini ning nende hulka kuuluvad nii kõigile avatud üritused, peamiselt orienteerumispäevakud, kui ka näiteks üritused koolides ja lasteaedades, pakkudes kaardiga looduses liikumise rõõmu lastest veteransportlasteni. Ülemaailmse orienteerumispäeva üritustest osavõtjaid ootab osalusdiplom ja -kleebis ning au olla panustajaks üleilmsesse suurüritusse. 

Üks suuremaid avalikkusele üritusi, eeldavalt kuni 500 osalejaga, toimub kolmapäeval Tallinnas Vabaduse väljakul Tallinna Linnaorienteerumise päevaku raames, kui lisaks tavapärasele neljale eri pikkusega (1…4 km) orienteerumisrajale pakutakse proovimiseks mini-orienteerumist ehk pisikesele alale maha märgitud kaardilugemise ülesannet, mille läbimine on sobilik ka kontorikostüümis või ülikonnas.

Sel aastal on üle maailma 78 riigis ja regioonis toimumas pea 2000 üritust, pakkudes kaardiga liikumise rõõmu mitmesajale tuhandele inimesele. 2017. aastal võttis Rahvusvahelise Orienteerumisföderatsiooni initsiatiivist osa 280 000 huvilist üle maailma, kellest 4500 osalesid Eestis. 

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: