Sander Raieste ja Baskonia taas edukad ({{commentsTotal}})

Sander Raieste
Sander Raieste Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Hispaania korvpalli kolmandas liigas teenisid Sander Raieste ja Baskonia duubelmeeskond 78:70 võidu Xuven Cambadosi üle. Hispaania neljandas liigas tuli Robert Valgel ja Burgose kõrgliigaklubi duubelrivistusel 75:81 alla vanduda Igualatorio Cantabria Estelale. Tšehhi U19 liigas GBA (Get Better Academy) korvpalliakadeemias palliv Mark-Andreas Jaakson pidi vastu võtma 69:73 kaotuse Nymburkilt.

Baskonia oli poolajaks kahe punktiga kaotusseisus ja viimase neljandiku eel oli võõrustajate eduseis minimaalne. Neljanda veerandaja võitis Baskonia aga 27:16 ning väljus sellest mängust võitjana, vahendab Korvpall24.ee.

Sander Raieste arvele jäi 25 mänguminuti jooksul seitse punkti (vabavisked 1/1, kahesed 3/4, kolmesed 0/2) ning koguni 11 lauapalli (kaks ründelauast). Lisaks andis ta kaks korvisöötu ja tegi ühe viskeblokeeringu. Negatiivse poole pealt jäi eestlase arvele aga kuus pallikaotust ja üks viga.  Rodney Mark Williams JR tõi võitjate parimana 23 punkti ja 11 lauapalli. William Harold James Saunders viskas vastaste eest 14 silma ja noppis üheksa lauapalli. Baskonia (10-13) jätkab 16 meeskonna seas 11. kohal, Xuven Cambados (9-14) on koha võrra tagapool.

Burgose duubelmeeskond oli poolajaks nelja punktiga ees, kuid kolmanda veerandaja järgselt kolme punktiga kaotusseisus. Viimase veerandaja võitsid samuti vastased 19:16.

Robert Valge viibis platsil 34 minutit ja viskas 21 punkti (vabavisked 3/4, kahesed 6/10, kolmesed 2/7). Lisaks võttis ta kaks lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi kaks vaheltlõiget ja kolm pallikaotust ning ühe isikliku vea. Võitjate eest säras 24 punkti ja üheksa lauapalliga Pablo Sanchez Inurritegui. Emil Savic oli Burgose parim 23 silmaga. Burgose duubelmeeskond ehk Grupo De Santiago Automocion (9-14) jätkab 16 meeskonna seas 11. kohal, Igualatorio Cantabria Estela (22-1) on jätkuvalt tabeliliider.

Tšehhi U19 liigas teenis Mark-Andreas Jaakson mänguaega seitse ja pool minutit, mille jooksul punktiarvet ei avanud. Eestlane võttis kolm lauapalli ja andis kaks korvisöötu. 12 meeskonna seas asub GBA (15-4) kolmandal kohal, Nymburk (15-3) on tabelis teine.