Sikk: plaan on täna auto korda teha ja homme edasi sõita ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rootsis MM-sarja debüüti teinud Eesti rallipiloot Ken Torn sai laupäeval vaid korraks rajale, sest kohe esimesel katsel juhtunud õnnetuse tõttu tuli katkestada.

"Oli täiesti tavaline katse, aga kiires vasakkurvis üle nuki minekul lihtsalt - ma ei teagi, kas tegin rooliga vale liigutuse või mille tõttu tagaots hakkas alt ära minema. Meie ebaõnneks oli vall piisavalt kaugel. Enne jõudis nina valli ja nii viskas üle katuse," kirjeldas Torn juhtunut ERR-ile.

Õnnetuse tõttu blokeerus korraks ka tee, aga midagi hullemat ei juhtunud. Mehed ise pääsesid terve nahaga ja plaanivad pühapäeval taas rajal olla. "Natuke võib-olla vale sõidukiirus nagu ikka juhtub rallisõidul," lausus kaardilugeja Kuldar Sikk. "Õnneks on tiim positiivne ja hästi meelestatud. Autospordis ikka juhtub. Plaan on täna auto korda saada ja homme edasi sõita."

"Üks asi on endale mingi enesekindlus tagasi saada," jätkas Sikk. "Teiseks on homme kolm katset - kas me need kõik võitma peame või võidame ühe katse - lõpuks on tulemus kirjas ja ükskõik mis homme juhtuda võib. Et midagigi oleks tehtud."

Õnnetuse järel vaatas masina üle FIA tehnilise delegaadi abi Karmo Uusmaa, kes lubas mehed tagasi rajale. "Ohutuse kohalt oli korras. Kõik ülejäänud - välimus ja mootori pool on meeskonna enda vastutada. Mina vaatasin, et turvapuur ei oleks viga saanud. Väliselt paistab, et katus ja aknapostid on pihta saanud, aga seespool on turvapuur. Et selle torud oleks korras ja ei oleks mingeid vigastusi seal."

Pärast Uusmaa poolt rohelise tule saamist otsustasid ka M-Spordi mehed, et teevad auto ikkagi korda, mis tähendab Tornile ja Sikule pühapäeval kolme katset veel. Eesmärk on JWRC arvestuses katsevõite püüda.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: