Kolm eestlast kindlustas koha noorte motokrossi EM-finaalis

Noored Eesti krossimehed
Noored Eesti krossimehed Autor/allikas: Peep Nork

Nädalavahetusel Stelpes toimunud kirderegiooni motokrossi Euroopa meistrivõistluste viimasel etapil kindlustasid kolm eestlast, Joosep Pärn, Richard Paat ja Romeo Karu, koha 23. juulil Loketis toimuval üle-Euroopalisel noorte finaalvõistlusel.

Klassis EMX85 tegi Stelpes osalenud noortest Eesti motokrossisõitjatest parima tulemuse Mikk Martin Lõhmus (KTM, PMC Honda Racing), kes saavutas viienda koha, olles sõitudes viies ja seitsmes.

"Mikk tegi Stelpes selle sõidu, mida ta suudab ja mis on temas tükk aega olemas olnud," ütles isa Tarvo Lõhmus pressiteate vahendusel. Oma hoolealusega Lätis kaasas olnud Priit Rätsep lisas, et tehtud töö tasus ennast sellel võistlusel ära ja noormees suutis oma potentsiaali realiseerida.

"Natuke oli tal ka õnne, aga Mikk tekitas raja kõrval oma sõiduga tõsiselt hea emotsiooni," ütles Rätsep. Romeo Karu (KTM, KTM Racing Estonia) oli Stelpes kaheksas ja regiooni kokkuvõttes kuues. Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme) oli 16., Mikk Kallion (KTM, Sõmerpalu MK) 18. ja Hugo Nork (KTM, Motoextreme) 20.

Richard Paat (KTM, AYR Racing Team) tegi klassi EMX65 esimeses sõidus väga hea stardi ja sõitis poole sõidust teisel kohal. Ühes kurvis tehtud sõiduviga sundis loovutama ühe positsiooni ning selles sõidus sai Paat Maxymilan Chwaliku (Poola) ja Karlis Alberts Reisulise (Läti) järel kolmanda koha.

"Aasta vanemate ja suuremate, väga tugevate Läti ja Poola sõitjate seas on see minu arvates väga hea tulemus ja annab lootust järgmiseks aastaks," ütles Richardi isa Ragnar Paat. Teises sõidus surus poolakas Paadi rajapiirdesse ning noormees käis üle lenksu ja väänas põlve ning oli sunnitud katkestama.

Kindla sõidu selles klassis tegi Joosep Pärn (KTM, Pärnu Motoclub), kes sai etapi kokkuvõttes üheksanda koha ning nelja etapi kokkuvõttes oli kuues. Paat sai Stelpe etapil 11. ja regiooni kokkuvõttes 8. koha. Romeo Pikandil (KTM, Viljandi VMK) lagunes esimeses sõidus kahjuks mootor, etapil sai ta 19. koha ning tema kahjuks regiooni kümne parem hulka ei pääsenud. Mark Peterson (KTM, Valga MK) ei kogunud Stelpest punktidele lisa.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: