Noorte motokrossisarja kolmandal etapil võidutses Martin Michelis ({{commentsTotal}})

Noorte motokrossisarja kolmas etapp
Noorte motokrossisarja kolmas etapp Autor/allikas: Helen Urbanik

Eesti noorte motokrossi karikasarja kolmanda etapi võitis Türil Kihli krossirajal kindlalt Martin Michelis (85cc).

Väga tugeva kosseisuga 85cc klassi kvalifikatsioonis, kus osales 16 sõitjat, oli kiireim Romeo Karu (KTM, KTM Racing Estonia), edestades Michelist (KTM, RedMoto Racing) 2,2 sekundiga. Karu läks juhtima ka esimest sõitu, kuid teisel ringil õnnestus Michelisel tast mööduda ja jäädagi liidripositsioonile. Karul tekkisid sõidu teises pooles probleemid tehnikaga, mis ei lubanud tsiklist kõike välja pigistada ning ta oli sunnitud finišis leppima Mikk Martin Lõhmuse (KTM, HRC Eesti Racing Team) järel kolmanda kohaga.  Teiseks sõiduks sai Karu tehnika korda ning üritas Michelisele väärilist lahingut anda, kuid kolmandal ringil pääses konkurent taas mööda ning ületas ka selles sõidus finišijoone esimesena 5,7 sekundilise eduga Karu ees, seekord oli kolmas Lõhmus . Kokkuvõttes astusid noormehed pjedestaalile järjestuses Michelis, Karu ja Lõhmus. 

Klassis 65cc oli seekord joonel koguni 32 sõitjat, kelle seas domineeris juba kolmandat etappi järjest äsja Ukrainas regiooni EM-etapi võitnud Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK). Pikand võitis nii kvalifikatsiooni kui mõlemad võistlussõidud. Käevigastusest on paranenud Richard Paat (KTM, AYR Racing Team), kes osales lisaks veel 85cc klassis, kus ta sai 16. koha. 65cc klassi esimese sõidu stardis neljas olnud Paat tõusis Mark Petersonist (KTM, Valga MK) ja Gregor Kuusest (Husqvarna, RedMoto Racing) mööda teiseks ning suutis tõrjuda Kuuse rünnakud teisele kohale, kuid Pikand jäi püüdmatuks. Ka teises sõidus nagistasid Pikandi selja taga võrdselt ja omavahel kohti vahetades Peterson, Kuusk ja Paat, tulles finišisse siiski samas järjestuses nagu esimeseski sõidus. Päeva kokkuvõttes võitis Pikand Paadi ja Kuuse ees.

Klassis 50cc ei olnud taas vastas 7-aastasele Eeka Laaksonenile (KTM, Soome), kes näib olevat võtnud eesmärgiks rohkearvulised eestlased (Türil oli stardis 28 50cc klassi sõitjat) selles sarjas põrmustada. Laaksonen sai ajasõidus kirja kiireima aja ning edestas ligi 40 sekundiga kõiki 13 konkurenti ka A-grupi mõlemas sõidus. Kuid Laaksoneni selja taga tegi esimeses sõidus väga tubli esituse Leslie Puller (Husqvarna, Pärnu Motoclub), võttes teise koha, kolmandaks tuli Aston Allas (Husqvarna, RedMoto Racing). Teises sõidus võttis teine soomlane Samuel Paalasmaa siiski oma, nagu ta ka varasematel ettapidel on teinud, ning tuli finišisse teisena Allase ees. 50cc nõrgema, B-grupi esimese sõidu võitis Karel Vahur Vingisaar (KTM, Viljandi VMK) Mattias Tamekanti (Husqvarna, RedMoto Racing) ja Edvin Jürgeni (KTM, Viljandi VMK) ees. Teise sõidu esikolmik olid Vingisaar, Tamekant ja Semen Belobokov (KTM, Venemaa). Pjedestaalile astusid 50cc klassis Laaksonen, Allas ja Paalasmaa. 

Kõige väiksemaid sõitjaid klassis 50 PW/Mini oli seekord rajal 11, kelle seas oli kiireim nagu ka varasematel etappidel Enri Lustus (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Esimeses sõidus tuli tema järel teiseks Edvin Jürgen (Husqvarna, Viljandi VMK) ja kolmandaks Sebastian Johannes Klooren (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Teises sõidus napsas teise koha Robin Robert Mooses (KTM, Äksi MK), Klooren oli taas kolmas. Kokkuvõttes oli esimene Lustus, teine Mooses ja kolmas Klooren.

Klassis 125cc, kes startis sellel võistlusel koos 85cc-ga, oli ka seekord vaid üks võistleja, Jüri Saluste (Husqvarna, RedMoto Racing). 

Quadidele oli Türi võistlus karikasarjas esimeseks ning nii Quad 50, Quad 100 kui Quad 200 startisid ühises võidusõidus. Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team) 200-kuubikulisel ja Rasmus Sõna (Honda, Äksi MK) 100-kuubikulisel neljarattalisel pakkusid ülipõneva võidusõidu, sõites tihedalt ratas-rattas. Esimese sõidu võitis Salujõe vaid 0,9 sekundilise eduga, teises jäi 0,3 sekundiga peale Sõna. Kolmanda koha Q100/200 arvestuses sai Karl Robin Rillo (Honda, RedMoto Racing). Quad 50 klassis oli Karl Koho (Apex, Äksi MK) mõlemas sõidus kiirem Pärtik Ilmast (Apex, Linnamäe Krossiklubi).

Veel algasid Türil Kihli motokeskuses motokrossi Eesti meistrivõistlused klassile Pitbike Open, kus maksimumpunktidega avas skoori Heido Havam.

Kiireima kvalifikatsiooniaja sõitis välja Sasha Võsa (BucciMoto, Mini RC), olles Havamist 0,9 sekundit kiirem. Esimeses sõidus läks kogenud Havam kohe liidriks, tema selja taga võttis teise koha sisse Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK), keda jälitasid Võsa ja Targo Tintso (Pitpro, Põlva MK). Maidla katkestas peale kolmandat ringi, nüüd tõusis teiseks Tintso, kellest Võsal õnnestus enne finišit napilt mööduda.  

Teises sõidus sai Võsa Havami järel parema lähte ning püsis kogu võidukihutamise vältel teisel kohal, Tintso oli ka selles sõidus kolmas. Ka pjedestaalile astusid mehed järjestuses Havam, Võsa ja Tintso. 

Eesti noorte motokrossi karikasari kui Pitbike Open EMV jätkuvad 10. juunil Valgas, kus üle pika aja toimub võistlus Jaanikese motokeskuses.

Toimetaja: Liisi RistHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: