Cris Pollist sai seitsmes eestlane, kes 24 tunni jooksul enam kui 200 km läbinud

Jooksjad Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eile kell 12.00 Espoos Ratiopharm Arenal stardipaugu saanud 24 tunni jooksu väisas ka kaheksa eestlast. Eestlastest oli parim Estonian Ultrarunners Team'i esindav Cris Poll, kes sai esmakordselt jagu 200 km piirist. Polli lõplikuks tulemuseks oli 206,721 km ning ta oli parima eestlasena meestest kümnes. Meestest tuli üheteistkümnendaks sama klubi esindav Aivar Luud, kelle tulemuseks jäi 203,990 km.

Cris Poll on läbi aegade seitsmes eestlane, kes on 24 tunni jooksul 200 km piirist jagu saanud. Eesti tipptulemus sel distantsil kuulub Peeter Vennikasele, kes on ööpäeva jooksul läbinud 223,918 km, vahendab Marathon100.com.

Ka Aivar Luud jooksis Espoos oma rekordi, seni oli ta ööpäeva jooksul läbinud 203,565 km ehk ca 400 meetrit lühema maa.

390 meetrisel ringil toimuvat jooksu juhtis pikalt Rünno Ruul, kes oli eesmärgiks seadnud 275 km tulemuse. Rünno edumaa teisel kohal jooksva ultrajooksja ees oli parimal hetkel üle 20 ringi. Kahjuks katkestas Rünno peale 129 km läbimist. Peale 17 tundi astus rajalt kõrvale ka Rain Seepõld, kelle tulemuseks jäi 147,825 km.

Teistest eestlastest oli Mart Maasikrand 169,667 km-ga 27., Peeter Kirpu 44. ja Peeter Vennikas 78.

Võistluse võitis Soomet esindav Jari Soikkeli 241,044 km ehk 618 ringiga. Naistest läbis enim jaapanlanna Sumie Inagaki 210,621 km-ga.