ERR näitab algaval hooajal kuut kahevõistluse MK-etappi

Foto: Kuvatõmmis

Kahevõistleja Kristjan Ilves alustab pooleteise nädala pärast uut MK-hooaega, millest kuuel nädalavahetusel läbi talve teeb otseülekandeid Eesti Rahvusringhääling. MK-sarjas näeb ka uut võistlusformaati.

Kui eelmisel talvel näitas ERR otseülekandes ainult kodust Otepää MK-etappi, siis eelseisval talvel jõuavad Kristjan Ilvese võistlused kahevõistluse MK-sarjas ekraanile kuuel nädalalõpul. Esimesena näitab ERR hooaja esimest etappi novembri lõpus Soomes Rukal. Ilves leiab, et põnevat vaatamist jagub nii hüppemäel kui ka hiljem murdmaasõidus.

"Kahevõistluse teevad alati põnevaks lõpuspurdid, kus 15-20 meest tahavad tulla finišisirgele ja olla kõige paremal kohal. Siis seda vaatemängulisust jagub küll ja veel. See toob kindlasti selle spordiala ja ka minu vaatajatele palju lähemale," tõdes Ilves.

Kahel hooajal järjest MK-sarjas kokkuvõttes viienda koha saavutanud Ilves saab end uuel hooajal proovile panna ka uues võistlusformaadis. Tavapärase Gunderseni ja mass-stardi kõrval on päris mitmel etapil kavas niinimetatud kompaktvõistlus.

"See tähendab, ei loe, kui kaugele hüppad, vaid see, mis kohale jäid. Mida eespool oled, seda väiksema kaotusega liidrile oled," rääkis Ilves.

Just kompaktvõistlusega algabki reedel 24. novembril Soomes Rukal kahevõistluse MK-sari ning seda võistlust näeb otseülekandes kanalilt ETV2.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: