Moodne viievõistlus, tõstmine ja kriket arvati taas olümpiamängude kavva

Moodsa viievõistluse uus ala - takistussport
Moodsa viievõistluse uus ala - takistussport Autor/allikas: UIPM World Pentathlon / Dan Oaten

Rahvusvahelise Olümpiakomitee juhatus kinnitas 2028. aasta Los Angelese suveolümpiamängude kavva korraldajate poolt välja pakutud viis spordiala ning taastas programmis moodsa viievõistluse ja tõstmise.

Iga OM-i korraldajalinn saab mängude eel välja pakkuda spordialad, mis on neile iseloomulikud ja ROK otsustab seejärel, kas need programmi lisada või mitte. Los Angeles soovis 2028. aastal kavas näha kriketit, pesapalli ja softballi, lipujalgpalli [flag football; kontaktivaba ameerika jalgpall], lakrossi ning squashi. ROK kinnitas reedel programmi kõik viis ala, ametlik kinnitus antakse pühapäeval algaval ROK-i kongressil.

"Väljapakutud alad on ROK-i täitevkomitee poolt heaks kiidetud. Need spordialad iseloomustavad meie 2028. aasta võõrustajate spordikultuuri ning tutvustavad kogu maailmale ikoonilist ameerika sporti, tuues rahvusvahelise spordi samal ajal USA-sse," kommenteeris ROK-i president Thomas Bach.

Kriket kuulus olümpiamängude kavva ka 1900. aastal, Los Angeleses toimub Twenty20 ehk kriketi lühiformaat kuue mees- ning kuue naiskonna osalusel. Pesapalli mängiti Tokyos, aga see jääb Pariisi mängude kavast välja.

Moodne viievõistlus leidis asendusala ratsutamisele, mis arvati pärast Tokyo olümpiamängudel aset leidnud intsidenti viievõistlusest välja. Selleks on obstacle või teisisõnu individuaalne takistussport, millesarnased rajad on inimestele tuttavad sõjaväest või ka telesaadetest nagu "Ninja Warrior" ning "Wipeout".

Tõstmine on samuti Los Angelese programmi tagasi arvatud, küll jääb esialgu eemale poks, mille võimaliku naasmise kohta langetatakse otsus hiljem.

Takistusspordi stiilinäide:

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: