Tour of Estonia 2023 toob starti neli velotuuri võitnud ratturit

Tour of Estonia 2022
Tour of Estonia 2022 Autor/allikas: Hendrik Osula

Juba sellel reedel stardib kahepäevane profiratturite velotuur Tour of Estonia (UCI 2.1). Sel aastal on stardis 15 meeskonda, neist kaks Eestist.

Eestis 26.-27. maini toimuv profiratturite velotuur toob ka sel aastal kohale esindusliku seltskonna. Üheks suureks favoriidiks on kindlasti Eesti koondis eesotsas Norman Vahtra, Karl Patrick Laugu ja Martin Laasiga, kes kõik on Tour of Estonia etapivõitjad. Lauk ja Laas on võitnud ka velotuuri üldarvestuses, vahendab velotuuri koduleht.

Eesti koondise spordidirektori Alo Jakini sõnul saab konkurents olema tugev, alustades ATT Investments meeskonnaga eesotsas Gert Kivistiku ja 2019. aasta tuuri võitja Mihkel Räimega. "Kindlast on kõva ka rumeenlane Eduard Grosu, kes on 2014 Tour of Estonia võitja ja esindab seekord HRE Mazowsze Serce Polski meeskonda," ütles Jakin.

Veel toõi Jakin välja Filippo Fortini Saksamaa meeskonnast Maloja Pushbikers. "Olen temaga ise sõitnud ja tean, et tegemist on kogenud Itaalia sõidumehega, kellel on terav jalg olemas. Tartu2024 meeskonnast tooksin esile sellised nimed nagu Aus ja Pajur. Tiime ei ole palju, aga igas tiimis on keegi kes jõuab sõita," nentis Jakin.

"Proloogi puudumine muudab seda, et vahed on veelgi väiksemad ja esimest etappi alustatakse nullist. Proloog annab pildi, kes jõuab ja kes ei jõua, aga esimene etapp on nüüd ikkagi loterii ja särgid jagatakse välja esimese etapi lõpus," arutles Jakin, kes usub, et on palju meeskondasid, kes tahavad esimest etappi finiši peale jätta.

"Meie ülesanne on see, et jooksikute hulka ei saa väga kõvad vennad. Laas on meie "lõpupoiss", aga kunagi ei tea, mis ilm toob. Nagu ikka, on kõige suurem faktor tuul, kui on küljetuult, võib vabalt terve punt laiali minna. Õnneks meil on piisavalt palju kaarte, et erinevaid lahendusi välja mängida" mõtiskles Jakin.

Teine etapp kulgeb Tartu linna vahel ning seal tuleb igal ringil ületada esimese etapi munakivikattega finišitõus. "See tõus on selles mõttes hea, et seal saab jõuga teha korralikud vahed. Eriti peale tõusu, kus tekib nn kummipaelaefekt, kus osad ratturid on alles tõusul, aga esimesed juba laskuvad," arutles Jakin.

Tour of Estonia võistluste direktor Indrek Kelk on samuti põnevil eesootava tuuri eel, et näha endiste Tour of Estonia võitjate ja teiste tugevate ratturite vahelist mõõduvõttu. "Rõõm on näha stardis palju Eesti tegijaid," ütles Kelk, tuues välja näiteks Martin Laasi ja noore talendi Romet Pajuri, kes eelmisel aastal võitis ka Tartu Rattaralli.

Lisaks Tour of Estoniale toimub 27. mail teist korda ka Ladies Tour of Estonia. "Ootame pealtvaatajad taas raja äärde kaasa elama kõikidele ratturitele!" kutsus Kelk.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: