Torm jättis Mastersi teise päeva poolikuks, McIlroy 50 seast väljas

Brooks Koepka
Brooks Koepka Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Golfiaasta esimese suurturniiri Mastersi teise võistluspäeva lõppu segasid tormituuled, mis langetasid raja ääres puid ning sundisid korraldajaid lõpuks ringi varakult lõpetama. Juhib ameeriklane Brooks Koepka (-12), üheks turniirieelseks soosikuks peetud põhja-iirlane Rory McIlroy on 50 parema seast välja jäämas.

Mastersi avaringi järel Jon Rahmi ja Viktor Hovlandiga esikohta jaganud Koepka lõi reedel viis alla raja par'i ja haaras kindla esikoha. Talle järgneb 23-aastane amatöör Sam Bennett (-8), Rahmil on üheksa lööki alla par'i, ent tal jäi ring lõpetamata.

Esimestena alustanutel õnnestus tugeva tuule kiuste reedel teine ring lõpuni mängida, kohaliku aja järgi kell 15.10 tegid korraldajad esimese pausi, mis kestis 20 minutit ning golfarid said seejärel rajale naasta. Tund aega hiljem paisus torm nii tugevaks, et 17. raja ääres langesid pealtvaatajate lähedal kolm puud ja päev tuli pooleli jätta. Ükski inimene vigastada ei saanud.

Korraldajad lasid traditsioonilisel pasunal kõlada vahetult enne seda, kui oma karjääri viimast võistlust tegev 65-aastane šotlane Sandy Lyle, 1988. aastal esimese britina Mastersi võitnud mees hakkas 18. rajal putt'ima. Kuigi Lyle oli sel hetkel paremusjärjestuses viimasel kohal ning igal juhul cut'ist ehk teise päeva järel edasi mängida saava 50 mehe seast väljas, ei õnnestunud tal kohtunikke veenda ja ta peab karjääri viimased löögid tegema laupäeval.

Päev jäi teiste seas poolikuks ka Hovlandile (-6) ja siiani napilt 50 parema seas püsinud Tiger Woodsile (+2), küll ei jätka laupäeval enam üheks turniirieelseks soosikuks peetud Rory McIlroy, kes lõi kahe ringiga viis üle raja par'i ning keeldus pettunult ka kommentaaride jagamisest.

Augustas oodatakse tuulist ilma ka laupäeval, mis tähendab, et esimest korda pärast 1983. aastat ja üldse kuuendat korda turniiri 89-aastase ajaloo jooksul võib tänavune Mastersi võitja selguda pühapäeva asemel esmaspäeval.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: