Kabemeistrivõistlustel on enne viimast vooru põnevad tabeliseisud

64r kabe Eesti meistrivõistlused.
64r kabe Eesti meistrivõistlused. Autor/allikas: Matti Kämärä

Kohtla-Järvel neljapäevast pühapäevani kestvatel 64-ruudilise ehk vene kabe Eesti meistrivõistlustel on enne viimast päeva kõik kohad lahtised nii meeste kui ka naiste turniiril.

Meestest on kaotuseta tabeli tipus tiitlikaistja Arno Uutma ja Urmas Väärtnõu, kes laupäevahommikuses 5. voorus viigistasid omavahelise mängu. Uutma on liider 11 punktiga, Väärtnõul on 10 punkti, sest ta on lisaks Uutmaga viigi teinud Janek Mäggiga. Väärtnõu pühapäevane viimase vooru vastane on 9 punktiga tabelis kolmandal kohal olev Keir-Christian Sugul.

Võimalused viimase vooruga esikolmikusse tõusta on veel viiel mehel, kellest Andrus Tull ja Indrek Migur on kogunud 8 punkti ning Priit Lokotar, Vello Velbaum ja Jaan Truu 7 punkti. Kusjuures Truu kohtub viimases voorus liidri Uutmaga ning omavahel on vastamisi Migur - Tull ja Velbaum - Lokotar.

Naistest jagavad viimase vooru eel 10 punktiga esikohta neli mängu võitnud ja kaks (sealhulgas omavahelise 2. vooru kohtumise) mängu viigistanud Kaari Vainonen ja Piret Viirma. Laupäeval sai Viirma juurde kaks võitu, kuid reedese päeva järel ainuliider olnud Vainonen sai eelviimasel võistluspäeval lisaks võidule kirja viigi partiis Emilia Kelloga.

9 punktiga on kolmas Marika Azojan ja 8 punktiga neljas Elisabeth Valdmann, kes mõlemad võitsid laupäeval kaks mängu. 7 punktiga on viies Emilia Kello. Laupäeval kaks kaotust saanud Eliise Kõrgesaar langes 6 punktiga kuuendale kohale.

Viimases voorus on Vainoneni vastane kaheksandal kohal asuv Viktoriya Tassinkevitš, Viirma kohtub Valdmanniga, Azojani vastane on seitsmendal kohal olev Keity Kurik ja Kello kohtub viimasel, kümnendal kohal oleva Sofia Germiga.

Viimane, 7. voor algab Kohtla-Järve gümnaasiumis pühapäeval kell 9. Võistlused lõpevad kell 14 algava autasustamistseremooniaga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: