Vene kabes tulid Eesti meistriks Arno Uutma ja Kaari Vainonen

Pühapäeval Kohtla-Järvel lõppenud Eesti 64-ruudulise kabe ehk vene kabe Eesti meistrivõistlustel saavutasid esikoha Arno Uutma ja Kaari Vainonen.

Meeste meister selgitati 75. korda ning 26. korda (seejuures 11. korda järjest, lisaks on tal 9 hõbedat) saavutas meistritiitli Arno Uutma (Jõgeva kabeklubi), kes võitis kuus partiid ja tegi ühe viigi ehk kogus 13 punkti. Esimest korda tuli Uutma Eesti meistriks 1987. aastal, kullates üle aasta varem saadud hõbeda.

Kaotuseta läbis turniiri ka 12 punktiga hõbeda saanud Urmas Väärtnõu, kes ainsana suutis Uutmalt punkti võtta. Lisaks viigistas Väärtnõu üheksanda koha saanud Janek Mäggiga (SK Remii). Väärtnõu on tulnud Eesti meistriks 1994. aastal. Lõppenud meistrivõistluste hõbe oli talle teine, samaväärse medali sai ta ka eelmisel aastal Kärdlas. Lisaks on tal ette näidata neli pronksi.

Koguni neli meest kogusid 9 punkti. Lisanäitajatega jäid 3.-4. kohta jagama eelmiselgi aastal pronksi saanud Indrek Migur (SK Remii) ja kabe selles mänguliigis oma esimese täiskasvanute meistrivõistluste individuaalse medali teeninud Keir-Christian Sugul (Jõgeva kabeklubi).

9 punkti kogujatest pidi viienda kohaga leppima Andrus Tull (Järvamaa kabeklubi) ja kuuendaga Priit Lokotar (Nõmme kabeklubi).

Naiste 67. meistrivõistlustel kogusid viie võidu ja kahe viigi eest võrdselt 12 punkti Kaari Vainonen (SK Nupuklubi) ja Piret Viirma (Järvamaa kabeklubi). Lisanäitajad olid napilt paremad Vainonenil, kes selles mänguliigis tuli Eesti meistriks 13. korda, lisaks on tal kolm hõbedat ja viis pronksi.

Kahekordsele (1998, 2019) Eesti meistrile Viirmale oli see üheksandaks hõbemedaliks, lisaks on tal ka neli pronksi.

Kolmandat aastat järjest sai kolmanda koha kuuekordne selle ala Eesti meister Marika Azojan (Hiiumaa kabeklubi), kes kogus 11 punkti.

Neljas oli 9 punktiga Emilia Kello (SK Nupuklubi), kel lisaks Viirmale õnnestus Eesti meistrilt viigipunkt võtta.

8 punktiga jäid 5.-6. kohta jagama Eliise Kõrgesaar (Jõgeva kabeklubi) ja Elisabeth Valdmann (Jõgeva kabeklubi).

Naiste turniiril ei osalenud kolme eelmise aasta meister Merilii Jalg, kes pühendub õpingutele Tartu Ülikoolis.

Kokku osales Kohtla-Järve gümnaasiumis peetud neljapäevasel võistlusel 19 meest ja 10 naist. Viimati selgitati sel alal kaevuritelinnas Eesti meistreid 1963. aastal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: