Dopinguga patustanud Briti sprinterile määrati 22-kuuline võistluskeeld

CJ Ujah
CJ Ujah Autor/allikas: SCANPIX/PA

Tokyo olümpiamängudel Suurbritannia koondisega 4 x 100 m jooksus hõbemedali võitnud Chijindu Ujah sai 22-kuulise võistluskeelu, kuna andis positiivse dopinguproovi keelatud aine ostariini suhtes.

28-aastane sprinteri karistust hakatakse lugema 6. augustist 2021, kui ta positiivse proovi andis ja see lõpeb 5. juunil 2023.

Suurbritannialt võeti meeste 4 x 100 m jooksu hõbemedalid ära pärast seda, kui Ujahi proovist leiti ostariini.

AIU ja Maailma Antidopingu Agentuur (WADA) otsustasid, et sprinteri antidopingureeglite rikkumine (ADRV) ei olnud tahtlik ja selle põhjuseks oli hoopis saastunud toidulisandi neelamine.

"Pärast asjaolude põhjalikku uurimist olime antud juhul veendunud, et Ujah neelas tõepoolest saastunud toidulisandit," ütles AIU juht Brett Clothier.

Clothier lisas: "Toidulisandite võtmine on sportlastele riskantne, kuna need võivad olla saastunud või isegi võltsitud keelatud ainetega."

Ujah ütles, et ta oli "teadmatult saastunud ainet tarbinud" ja olukord on selline, mida ta "kahetseb kogu ülejäänud elu".

Ujah vabandas oma 4 x 100 m teatejooksu meeskonnakaaslaste Zharnel Hughesi, Richard Kilty ja Nethaneel Mitchell-Blake'i ees pärast seda, kui Suurbritannialt võeti hõbemedalid ära.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: