Juunioride motokrossi MM algas eestlastele edukalt

Lucas Leok
Lucas Leok Autor/allikas: Igor Tšeskidov

Laupäeval toimusid Soomes Vantaal juunioride motokrossi maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonisõidud, kust edasi finaali pääsesid mitmed noored Eesti sõitjad.

Klassis 65cc, kus võisteldakse maailma karikavõistluste arvestuses, said eelsõitudest otse finaali kõik viis Eesti sõitjat: oma kvalifikatsioonisõitudes vastavalt Lucas Leok (teine koht), Marten Raud (neljas koht) ja Enri Lustus (kümnes koht), Aston Allas (viies koht) ja Leslie Puller (kaheksas koht). Oma suurimateks konkurentideks pidasid Eesti noorimad sõitjad lätlasi ja soomlasi, kes olid samuti väga kiired ja ajasõitudes esimestel kohtadel.

Kahes suuremas klassis, 85cc ja 125cc toimub võistlus Soome liivarajal maailmameistritiitli peale. Klassis 85cc pääsesid edasi Jan-Marten Paju (A-grupi sõidu 11. koht), Travis Leok (B-grupi sõidu 10. koht) ja Tristen Mardo (B-grupi sõidu 11. koht). Last Chance sõitu läksid Enriko Peilman (ajasõidus 26. koht) ja Kaspar Uibu (28. koht). Neist viimane kukkus vabatreeningul ja käis meedikute juures läbivaatamisel, kuid osales siiski kvalifikatsioonis. Kahjuks kumbki finaali ei pääsenud.

Klassis 125cc said ajasõitudest otse finaali Sebastian Leok (12. koht) ja Tristan Uiga (15. koht). Last Chance sõidus osalesid Ergo Pikand, Robin Kruuse ja Richard Paat, kuid ka nemad ei saanud sealt finaali.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: