Kõik Horvaatias mitmepäevasõidul osalevad eestlased jõudsid teisel etapil pjedestaalile

Vasakul Greete Steinburg ja Janina Wüst ning paremal Liisa Ehrberg ja Maaris Meier
Vasakul Greete Steinburg ja Janina Wüst ning paremal Liisa Ehrberg ja Maaris Meier Autor/allikas: Erakogu.

Horvaatias jätkuval maastikuratturite mitmepäevasõidul 4 Islands Stage Race pääsesid kõik eestlased teisel etapil pjedestaalile. Greete Steinburg ja Janina Wüst said naiste seas teise ning Maaris Meier ja Liisa Ehrberg kolmanda koha. Peeter Pruus tuli koos Hugo Drechouga teiseks.

76-kilomeetrise etapi start anti praamilt ning kiirel sõidul pälvis esikoha taas Allebike Canyon Northwave naiskond koosseisus Lejla Tanovic ja Stefanie Dohrn (3:20.27). MTB Pro Merchandising Racing tiimis sõitvad Steinburg ja Wüst kaotasid esimestele kolme minuti ja 41 sekundiga ning MTBcampsi võistkonnas pedaleerivad Meier ja Ehrberg 11 minuti ja kahe sekundiga.

"Tundsin end täna veidi paremini, aga teisel etapil oli ka ronimist vähem," kirjeldas Steinburg võistluspäeva. "Sai päris hea tempoga sõidetud ja võib-olla see rada ei olnud just lemmikute killast, kuna oli kiire sõit, palju kruusa ning tehnilist osa oli minimaalselt," lisas Steinburg.

"Alguses läks kolm naiskonda eest minema ja siis hakkasime vaikselt oma tempoga sõites ettepoole tõusma. Umbes 40. kilomeetril saime ka liidrid kätte ning sõitsime nendega veidi aega koos, aga tõusudel nad libisesid siiski eest ära," jätkas Steinburg.

"Paraku sellist tehnilisemat osa ei tulnudki, kus oleks olnud võib-olla võimalik aega tagasi võita. Suures pildis võib päevaga rahule jääda. Apsakaid ei teinud ja tegime kindla sõidu. Soliidne päev ka üldarvestust silmas pidades. Kõik on korntolli all," lisas ta.

Meier ja Ehrberg rõõmustasid esimese Epic Series sarja kuuluva võistluse pjedestaalikoha üle. "Tehnika pidas vastu ja ja üpris kiire sõit oli, aga jagus ka korralikku kiviteed, mis siinse võistluse eriliseks teeb," ütles Meier.

"Kuna see tuur on mu esimene tõsine pingutamine sellel hooajal, siis mul oli ikka väga raske, eriti alguses. Puhas kannatamine, aga päeva lõpuks olin õnnelik," lisas Ehrberg.

Meeste seas pälvis etapivõidu Singer Racing koosseisus Martin Frey ja Simon Stiebjahn ajaga 2:48.17. Buff Megamo tiimis sõitvad Pruus ja Drechou kaotasid neile 23 sekundiga ning kolmanda koha pälvinud Wilier Pirelli tiim, kus sõidavad Daniel Geismayr ja Fabian Rabensteiner, 48 sekundiga.

"Grupp püsis tänu lühikestele tõusudele päris pikalt üsna suurena. Üritasime aktiivselt sõita ning saime alguses üpris hästi liikuma. Mõned rünnakud olid, aga üldiselt kontrollis liidertiim olukorda. Nad tundusid väga tugevad," rääkis Pruus.

"Kusagil 40. kilomeetril oli pundis umbes 20 meest. Püsisime pidevalt ees heal positsioonil ning kui liidertiim pani kõva tempo peale, jäi meid ette alles kaheksa," sõnas Pruus.

"Wilieri tiimides oli mõlemal paaril üks meestest hädas. Nad jäid aeg-ajalt maha ja said uuesti järgi kuni ühel hetkel jäi korralik vahe sisse. Saime liidritega koos minema umbes 12 kilomeetrit enne lõppu. Tagasiteed enam ei olnud ja nii tuli panna torust nii palju kui tuleb," jätkas Pruus.

"Tiimikal oli raske, ent üritasin ise veidi tööd teha. Samas olin ise ka üsna limiidi peal. Õnneks olid tõusud lühikesed. Tahtsin vahet jälitajatega võimalikult suureks saada, kuna üldarvestuses on vahed väikesed. Viimasel väikesel nukil sai jõud aga otsa ja liidrid ründasid umbes 1,5 kilomeetrit enne lõppu. Kahjuks tuli tiimikal kohe ühel hüppel kett maha ning kaotasime omajagu aega. Tahaks veel etapivõitu siit pälvida või siis teistel etappidel samuti pjedestaalile jõuda," lisas ta.

Mitmepäevasõidu kolmandal etapil on kavas 72 kilomeetrit ja 1690 tõusumeetrit.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: