Lakers kaotas NBA eeldatavale peksupoisile 26-punktisest eduseisust

Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers
Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers Autor/allikas: SCANPIX/AP

Korvpalliliigas NBA said kolmapäeval kaotuse nii Los Angeles Lakers kui idakonverentsi favoriidid Milwaukee Bucks ning Brooklyn Nets.

Lakers läks võõrsil vastamisi kõik neli senist mängu kaotanud Oklahoma City Thunderiga, keda eksperdid peavad sel hooajal NBA kõige kehvemaks meeskonnaks ning kellele ennustatakse kevadeks umbes 20 võitu.

Thunder kaotaski kolmapäeval Lakersile avaveerandi 19:41 ning jäi teisel veerandil ka 26-punktisesse kaotusseisu, ent hakkas siis vahet jõudsalt vähendama ja alustas otsustavat neljandikku juba 97:95 eduseisus. Viimase kümne minuti jooksul ei pääsenud Lakers enam kordagi juhtima ja nii kirjutas Oklahoma City tulemusega 123:115 tabelisse hooaja avavõidu.

Shai Gilgeous-Alexander viskas Thunderi kasuks 27 punkti, Josh Giddey arvele jäi 18 punkti ja kümme resultatiivset söötu. Ilma LeBron Jamesita mänginud Lakersi resultatiivseim oli 30 punkti visanud Anthony Davis, Russell Westbrook kogus 20 punkti, 14 lauapalli ja 13 korvisööduga kolmikduubli, aga tegi ka kümme pallikaotust.

Brooklyn Nets sai kahe võidu kõrvale kolmanda kaotuse, kui kodusaalis jäädi 93:106 alla Miami Heatile. Bam Adebayo viskas võitjate kasuks 24 punkti, Jimmy Butler toetas tiimi 17 punkti, 14 lauapalli ja seitsme korvisööduga. Netsi vedas 25 punkti visanud ja 11 lauapalli noppinud Kevin Durant, küll jätkuvad James Hardeni mured: kolmapäeval jäi tema arvele 14 punkti (visked väljakult 4/12, vabavisked taas vaid 3/3).

Hästi ei läinud ka tiitlikaitsjal Milwaukee Bucksil, kes kaotas kodusaalis 108:113 Minnesota Timberwolvesile. Minnesota juhtis teise veerandaja alguses 20 ja kolmandal kolmandikul 18 punktiga. D'Angelo Russell viskas 29 punkti, Anthony Edwards ja Karl-Anthony Towns lisasid 25 silma. Minnesotale ei piisanud isegi Giannis Antetokounmpo 40 punktist, 16 lauapallist, seitsmest resultatiivsest söödust ja kolmest blokist.