45 punkti visanud Curry aitas Warriorsi tasavägises mängus võiduni

Stephen Curry
Stephen Curry Autor/allikas: SCANPIX/USA TODAY Sports

Korvpalliliigas NBA sai Golden State Warriors kodusaalis 115:113 jagu Los Angeles Clippersist, võitjate ridades viskas Stephen Curry 45 punkti.

Seejuures esimesel veerandajal tabas Curry kõik visked, mis ta teele pani, tuues 25 punkti. Curry tugeva esituse toel võitis Warriors avaveerandi 17 punktiga, kuid teisel veerandajal hakkas hooaja avamängu pidanud Clippers vahet vähendama ja poolajapausile mindi juba külaliste 67:66 paremuses.

Kolmandal veerandil sai Warriors vahepeal viie punktiga ette, aga Clippers püsis kogu aeg kannul ja lõpuks alustati viimast veerandaega Clippersi kolmepunktilises eduseisus. Los Angelese klubi kasvatas edu kaheksapunktiliseks, kuid 5.55 enne lõpuvilet viis D Lee kolmepunktivise Warriorsi punktiga ette ja järgnes tasavägine heitlus, kus lõpuks jäi peale Warriors.

Lisaks 45 punktile võttis Curry ka 10 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudis veel kolm Warriorsi mängijat: Andrew Wiggins tõi 17, Damion Lee 11 ja Draymond Green 10 punkti. Clippersi parim oli Paul George 29 punkti ja 11 lauapalliga, Eric Bledsoe lisas 22 punkti.

Tiitlikaitsja Milwaukee Bucks pidi tunnistama hooaja esimese mängu pidanud Miami Heati 137:95 paremust. Võitjatele tõi Tyler Herro 27 punkti, Jimmy Butler lisas 21 ja Bam Adebayo 20 punkti, lisaks võttis Adebayo 13 lauapalli. Bucksi resultatiivseim oli Giannis Antetokounmpo, kes piirdus 15 punktiga, lisaks võttis ta kümme lauapalli. Grayson Allen viskas 14 punkti.

Atlanta – Dallas 113:87
Miami – Milwaukee 137:95
Golden State – LA Clippers 115:113