Esmaspäevast lõppes Andrus Veerpalu võistluskeeld

Andrus Veerpalu Seefeldis
Andrus Veerpalu Seefeldis Autor/allikas: Andres Putting/Delfi

Rahvusvaheline suusaliit (FIS) määras Andrus Veerpalule Seefeldi MM-i ajal toimunud veredopingu situatsiooni tõttu kaheaastase võistluskeelu, mis lõppes 27. septembril.

Rahvusvaheline suusaliit leidis, et Veerpalu rikkus antidopingu reegleid, aidates vahendada ja varjata keelatud ainete kasutamist. Veerpalu küll kaebas otsuse edasi Rahvusvahelisele Spordiarbitraažile (CAS), ent endise Eesti suusatähe kaebust CAS ei rahuldanud.

Veerpalule määratud võistluskeeld algas 28. septembril 2019 ja saab läbi 27. septembril 2021. Võistluskeelu lõpp tähendab seda, et Veerpalu saab taas võistelda või teha treeneritööd.

Austrias, Innsbruckis toimus augustikuus kohtuistung Andrus Veerpalu ja Kasahstani suusataja Aleksei Poltoranini suhtes. Kumbki mees istungile kohale ei ilmunud. Istungil olid kohal juhtumiga tegelev prokurör ning Veerpalu ja Poltoranini kaitsja.

Kahekordset olümpiavõitjat Veerpalu süüdistatakse selles, et ta lubas 2019. aastal Seefeldi MM-i ajal oma hotellitoas sportlastel ja dopinguarstil tegeleda veredopinguga, aidates seeläbi kaasa spordipettusele, millega on sponsoritele tekitatud kahju rohkem kui 5000 eurot.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: