Maailmarekordit jahtinud Hassan väsis viimasel kolmel ringil

Sifan Hassan
Sifan Hassan Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Hollandi kergejõustikutäht Sifan Hassan võttis USA-s Eugene'is toimunud Teemantliiga etapi eelvõistlusel sihikule 5000 meetri maailmarekordi, ent ebaõnnestus.

Hassan oli laupäevase Teemantliiga etapi eelvõistlusel Prefontaine Classic kaasvõistlejatest selgelt üle ja püsis veel poolel maal mullu Letesenbet Gidey poolt püstitatud maailmarekordi 14.06,62 graafikus, kuid väsis viimasel kolmel ringil ja võitis ajaga 14.27,89. Teiseks tulnud Etioopia jooksja Senbere Teferi kaotas Hassanile 15 sekundit.

28-aastane Hassan üritas Tokyo olümpiamängudel enneolematut kuldset kolmikut ning võitiski 5000 ja 10 000 meetri jooksu, aga sai 1500 meetri jooksus "vaid" pronksmedali.

Laupäevasel Eugene'i Teemantliiga etapil võisteldakse näiteks naiste kõrgus- ja teivashüppes, meeste kuulitõukes ja kolmikhüppes ning meeste ja naiste 100 meetri jooksus, kus tuleb rajale ka Tokyo OM-ilt eemale jäänud Sha'Carri Richardson. Eugene'i etapi lõpetab traditsiooniliselt meeste miilijooks.