Sifan Hassan võitis 10 000 meetri jooksus juba oma kolmanda medali

Sifan Hassan
Sifan Hassan Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Naiste 10 000 meetri jooksus võidutses Hollandit esindav Sifan Hassan, kelle jaoks see oli Tokyo olümpiamängudelt teine kuld ja kokku juba kolmas medal.

Sifan Hassan võitis kulla 5000 meetri jooksus, lisas sellele pronksi 1500 meetri jooksus ja tegi laupäeval kuldse duubli, kui oli parim ka 10 000 meetri jooksus.

Viimasele ringile tulid medali võitnud naised kõik koos, kuid umbes 150 meetrit enne lõppu Hassan kiirendas ja Kalkidan Gezahegne Bahreinist ning maailmarekordiomanik Letesenbet Gidey temaga sammu enam pidada ei suutnud.

Hassani võiduajaks kujunes 29.55,33, Gezahegni kaotas talle 0,86 sekundiga ning Gidey kaotas juba 6,5 sekundit.

Toimetaja: Sten-Kristjan Nurk