Rasmus Mägi konkurendid näitasid Dohas väledat jalga

Rai Benjamin (keskel) Doha Teemantliiga etapil
Rai Benjamin (keskel) Doha Teemantliiga etapil Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Kergejõustiku Teemantliiga hooaja teisel etapil Dohas püstitati mitmeid hooaja tippmarke ning kõrgetasemeliseks kujunes ka meeste 400 meetri tõkkejooks.

Rasmus Mägi alal ehk 400 m tõkkejooksus võidutses ameeriklane Rai Benjamin, kelle ajaks märgiti 47,38. Teiseks tuli isikliku rekordi jooksnud brasiillane Alison dos Santos 47,57-ga ja aja alla 48 sekundi sai kirja ka 47,82 jooksnud Kyron McMaster.

Hooaja tippmark sündis reedel kuuel alal, ehk kõige säravama tulemuse eest hoolitses ameeriklane Michael Norman, kes ületas 400 meetri jooksu võitjana finišijoone ajaga 44,27.

Heas hoos olid Keenia sportlased: meeste 800 meetri jooksu võitis Wyclife Kinyamal 1.43,91-ga, meeste 1500 meetri jooksus püstitas 3.30,48-ga hooaja tippmargi Timothy Cheruiyot, naiste 3000 m takistusjooksu võitis Norah Jeruto ajaga 9.00,67 ja tavalise 3000 m distantsi Beatrice Chebet (8.27,49).

Naiste teivashüppes ületasid ameeriklannad Katie Nageotte ja Sandi Morris mõlemad 4.84, kuid esimene suutis seda ühe katsega.

Meeste 100 meetri jooksus sai Katari esindaja Femi Ogunode kirja täpselt kümme sekundit, naiste lühikeses sprindis võidutses Jamaica täht Shelly-Ann Fraser-Pryce ajaga 10,84. Meeste 200 meetris jooksid kaks meest aja alla 20 sekundi, kui ameeriklasele Kenneth Bednarekile läks protokolli 19,88 ning kanadalane Andre de Grasse kaotas talle ühe sajandikuga.