Venemaa kergejõustikuliidu ametnikele määrati pikad tegutsemiskeelud

Daniil Lõssenko
Daniil Lõssenko Autor/allikas: SCANPIX/TT NYHETSBYRÅN

Kergejõustiku puhtuse eest võitlev organisatsioon AIU määras reedel seoses kõrgushüppaja Daniil Lõssenko dopingujuhtumi uurimise takistamisega Venemaa kergejõustikuliidu ametnikele Elena Ikonnikovale ja Elena Orlovale vastavalt kaheksa ja kuue aasta pikkuse spordis tegutsemise keelu.

2017. aasta MM-hõbe Lõssenko jättis 12 kuu jooksul kolmel korral dopinguküttidele enda asukoha teatamata, mistõttu käsitleti seda kui antidopingureeglite rikkumisena ning venelasele määrati esialgne võistluskeeld.

AIU algatatud uurimine leidis, et Venemaa kergejõustikuliidu ametnikud olid Lõssenko tegevuse varjamiseks võltsinud dokumente ja andnud AIU-le valeselgitusi. Samuti olid nii Ikonnikova kui Orlova keeldunud uurijatele jagamast enda telefone ja teisi andmetalletusseadmeid.

Venemaa kergejõustikuliidu liikmelisus maailma katuseorganisatsioonis on peatatud alates 2015. aastast, mil Rahvusvahelise Antidopinguagentuuri WADA raport tuvastas riigi profisportlaste seas laialdase dopingutarvitamise.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: