Cyclo-crossi Eesti meistriteks krooniti Loo ja Mõttus

Martin Loo ja Mari-Liis Mõttus
Martin Loo ja Mari-Liis Mõttus Autor/allikas: Eesti Jalgratturite Liit

Elva Spordihoone eest alguse saanud Eesti cyclo-crossi meistrivõistlustel krooniti võitjateks Martin Loo ja Mari-Liis Mõttus.

Meeste eliitklassis tuli Eesti meistriks cyclo-crossis Martin Loo (Trinx Factory Team) ajaga 58:50. Hõbe ja pronks läksid mõlemad Tartu2024/BCC ratturitele, Rait Ärm oli teine ja Markus Pajur kolmas.

"Olin teistest tugevam eelkõige tõusudel ja kasutasin seda ära. Sõidu teises pooles sain endale sobiliku rütmiga liikuda kuni lõpujooneni ja õnneks viis see võiduni," võttis värske meeste eliitklassi meister sõidu kokku.

Naiste eliitklassi Eesti meistriks krooniti Haanja Rattaklubi rattur Mari-Liis Mõttus, teine oli Laura Lizette Sander (Pärnu Kalevi Spordikool) ja kolmas Elina Tasane (Viljandi Rattaklubi). 

"Esimesel kahel ringil tegin kahel korral sõiduvea, mistõttu panin külje maha. Kui esimesel korral piirdusin lihtsalt külje maha käimisega, siis teisel korral sai lisaks kahjustada rattaking. Esialgu tundus, et laseb sõita, aga mudas joostes jäin ikka hetkeks kingast ilma. Jooksin king käes mudast läbi ja proovisin seda jalga panna. Läks küll aega, aga jalga ma selle surusin," kommenteeris Mõttus laupäevaseid katsumusi.

"Selle kõige tõttu oli teine koht jälle sabale saanud, kuid kuna sirgetel oli super jalg, siis õnnestus taas vahe sisse teha. Järgmisel ringil sain õnneks kingakinnituse ka toimima ja pingutasin selle nii kinni, et enam jalast ei tuleks. Sõidu jooksul vajutasin seal, kus sai ja ilmselt tänu sellele tuli lõpuks ka võit. Pärast kõiki sõidu ajal toimunud ebaõnnestumisi on meistrikuld eriti särav," tõdes Mõttus.

2020. aasta Eesti meistrid cyclo-crossis:

M16: I Oskar Küüt (CFC Spordiklubi), II Gabriel Helmut Aduson (CFC Spordiklubi), III Markus Mäeuibo (Kalevi Jalgrattakool) 
MU: I Rait Ärm (Tartu2024/BCC), II Markus Pajur (Tartu2024/BCC), III Artjom Mirzojev (Tartu2024/BCC) 
MJ: I Madis Mihkels (TÜASK), II Frank-Aron Ragilo (Kalevi Jalgrattakool), III Romet Pajur (CFC Spordiklubi)
MSen1: I Viljar Kuljus (Rein Taaramäe Rattaklubi), II Kaspar Neemesto (ProShop Team), III Kristo Sepp (ProShop Team)
MSen2: I Erki Kukk (VO2), II Margus Krusemann (A&T Spordiklubi), III Joonas Maanurm (ProShop Team)
MSen3: I Raido Kodanipork (CFC Spordiklubi), II Tarmo Neemela (MTÜ RedBike Rattaklubi), III Avo Eljas (Püha Loomaaed)
MSen4: I Alar Reiska, II Alar Nigul, III Riho Ever (VELO CLUBBERS)
MSen5: I Aimur Uuk (Rakvere Rattaklubi Siplased), II Raul Arula (Tartu Velo), III Oleg Vasiljev (Kalevi Jalgrattakool)
MSport: I Sten Kask  (Spordipartner), II Raiko Kaldoja (CC Rota Mobilis MTÜ), III Maikel Kruusmaa (TARTU ÜLIKOOLI AKADEEMILINE SPORDIKLUBI)
NJ: I Laura Lizette Sander (Pärnu Kalevi Spordikool), II Elina Tasane (Viljandi Rattaklubi), III Elisabeth Ebras (Kalevi Jalgrattakool)
NU: I Merili Sirvel (Rakvere Rattaklubi Siplased), II Mathilde Manuela Nigul (CFC Spordiklubi), III Carol Kuuskman (CFC Spordiklubi)
NSen1: I Sille Puhu (HAWAII EXPRESS), II Tatjana Dobolina (Spordipartner), III Kristi Kuldkepp (TÜASK)
NSen2: I Maris Kaarjärv (SK Rakke), II Agnes Kukk (MTÜ Klubi Spordipartner), III Liis Grünberg (Porter Racing)

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: