Mägi: Teemantliiga etapid olid mu jaoks kõige tähtsamad ja need õnnestusid

Ainsa Eesti kergejõustiklasena on sel hooajal rahvusvahelisel võistluskarusellil Rasmus Mägi. 400 meetri tõkkejooksu tänavuses maailma edetabelis hoiab ta praegu 5. kohta.

Pärast Eesti meistrivõistlustel joostud isiklikku rekordit siledas neljasajas läks Rasmus Mägi pikale turneele ning tegi kahe nädala sees neli tõkkejooksu, neist kaks Teemantliiga võistlustel Monacos ja Stockholmis.

"Teemantliiga jooksud olid kindlasti mu jaoks kõige tähtsamad. Nendel rihtisime kõige paremaid aegu ja selles mõttes see ka õnnestus, et Monacos olid päris head tingimused ja Stockholmis natuke keerulisemad, mis ma usun, et mõjutasid natuke meie kõikide aegu," rääkis Mägi intervjuus ERR-ile. "Ülejäänud kaks jooksu olid minu jaoks võib-olla rohkem sellised ajatäited või ajasisustamised sellel turneel. Natuke nendes jooksudes hoidsin teadlikult energiat kokku, et siis olla Teemantliiga jooksudes paremas löögihoos."

"Tõkketreeningute arv oli praktiliselt olematu enne esimesi jookse. Olin rohkem valmistunud Eesti meistrivõistluste 400 meetri jooksuks. Viimastel nädalatel, kui oli teada, et turnee ees seisab, siis ma ei tahtnud enam seda puhta 400 meetri rütmi ja tunnetust ära rikkuda ning läksime vana rasva pealt nendele tõkkejooksudele vastu," jätkas Mägi. "Ma usun, et sain sellise kindluse kätte, et nendel võistlustel, mis loodetavasti septembris aset leiavad, nendel natuke rohkem katsetada või eksperimenteerida, et järgmisel aastal olla targem."

Praegusest hooaja tippmargist 49,23 oli Rasmus Mägi eelmisel aastal kiirem vaid ühes jooksus - Doha maailmameistrivõistluste poolfinaalis. Heasse vormi on Eesti rekordimees tõusnud suhteliselt lühikese ajaga.

"Kindlasti üks põhjus, mis ma välja julgen tuua, on seesama mandlioperatsioon. Peale seda tunnen, et taastumine on läinud tavapärasemaks või paremaks ja kehas on justkui sellist üleliigset põletikku natuke vähem ja maailm tundub jälle natuke rõõmsam paik. Ma usun, et see on andnud väikese nihke ja mandlioperatsioonist edasi on kõik treeningud olnud sellised, et me oleme teadnud, et oleme ajahädas ehk aega on justkui puudu ning oleme pidanud selle arvelt väga efektiivselt treenima. See on olnud positiivne kogemus. Lühikese ajaga oleme saavutanud hea vormi ja sellest on hea õppida taaskord," rääkis Mägi.

Septembriks on plaanis kolm tõkkejooksu ning võimalusel ka üks võistlus siledas neljasajas. Tõsi küll, tänavusel kriisiaastal on plaanide tegemine kõigi jaoks keeruline.

"Võib-olla osatakse rohkem hinnata olemasolevaid võistluseid ja ollakse nende üle tänulik. Seda kumab läbi väga paljude sportlaste sõnavõttudest. Ega me ei tea ja saa väga täpselt planeerida, millised meie järgmised võistlused on või milline järgmine hooaeg hakkab välja nägema. Kasvõi Tokyo olümpiamängude kohapealt - kuupäevad on paigas, aga kas see reaalselt toimuma saab on endiselt väga lahtine," ütles Mägi. "Tasub hinnata praeguseid võistluseid ja mul on hea meel, et Monaco ja Stockholmi Teemantliiga etappide korraldajad otsustasid võistluste korraldamise kasuks. Sealt on võimalik saada väga palju tagasisidet ja analüüsida seda, kuidas on võimalik selles olukorras võistluseid korraldada. Ma usun, et kogu see teave on väga vajalik OM-i või teiste tiitlivõistluste korraldamisel. Juba sellepärast tahaks ma olla stardis ja anda võistluste kvaliteedile midagigi juurde, et on sportlasi, kes jooksevad häid aegu või teevad häid tulemusi ja ületavad ennast ehk on olemas ja valmis võistlema."

Vaata ka täispikka intervjuud Rasmus Mägiga:

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: