Norralastega treenimist jätkav Ilves: tingimused on maailmatasemel

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti kahevõistlejate koostöö Norra koondisega muutub senisest veelgi tihedamaks. Täna allkirjastatud koostöölepe hõlmab kahte järgmist hooaega.

Eesti kahevõistluse esinumbri Kristjan Ilvese koostöö norralastega algas juba eelmisel aastal. Tänavu alustasid ühistreeninguid Norra B-koondisega meie noored kahevõistlejad. Reedel sõlmitud koostööleping tähendab eestlaste jaoks järgmisel kahel hooajal mitmekülgset abi nii taustajõudude kui hooldetiimi osas. Uus leping mängib Eesti kahevõistluse arengus olulist rolli.

"Kui me vaatame juba lähitulevikku, siis tegelikult see tähendab seda, et meil on kokkulepitud, et oktoobrikuu lõpus tulevad kõik Norra parimad treenerid ehk siis A-koondise treenerid Eestisse meie treenereid koolitama ja see tegelikult tähendabki, kui suurt pilti vaadata, et nad aitavad meil ehitada ülesse struktuuri, millega meil oleks võimalik kahe kuni viie aasta jooksul siis oma asi üles ehitada," kommenteeris Eesti Suusaliidu kahevõistluse ja suusahüpete alajuht Rauno Loit ERR-ile.

Kristjan Ilvese kohta on norralastel ainult kiidusõnu jagada ja temas nähakse potentsiaalset tiitlivõistluste medalikandidaati.

"Ta on tugevamaks saanud nii hüppemäel kui suusatamises ja ta on palju õppinud meie treeningkultuurist ja filosoofiast. Arvan, et sel hooajal on ta kindlasti tugevam. Ja kuna ta on nii noor, siis olümpiahooajal on ta veel tugevam," rääkis Norra kahevõistluse koondise spordidirektor Ivar Stuan.

"Need tingimused, mis mulle loodud on, on kindlasti maailmatasemel ja ma arvan, et kui ma kunagi mõtlesin sellele, et tahaks nagu saada seda maksimumi kätte kõikide võimaluste, treenerite, treeningkaaslaste poolt, siis nüüd on see lõpuks käes," lisab Kristjan Ilves.

Terve suve Norras treeninud Ilves suundub juba pühapäeval Trondheimi tagasi. Uuel hooajal on peamiseks eesmärgiks MM Oberstdorfis ning Ilves loodab, et hooaeg ikka plaanipäraselt novembri lõpus algab.

"Nüüd hakkabki, kohe on põhimõtteliselt poolteist nädalat laagrit, siis on nädal pausi, jälle laagrisse ja läheb üldiselt see väga tihedalt see programm ja kui võimalus, siis äkki oktoobri keskel plaanime minna Oberstdorfi hüppama veel, aga senikaua püsime Norras ja siis edasi sõltub juba kõik, kuidas maailm meie ümber muutub ja mis siin saama hakkab."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: