Andrus Ilves: me ei saa igavesti norralaste peale lootma jääda

Noored Eesti kahevõistlejad Andreas Ilves ja Robert Lee alustavad hooajaks ettevalmistust Norra B-koondise juures.

"Idee on selles, et anda neid kõige kõrgemal tasemel olevaid teadmisi ja praktilist poolt ka meie kahevõistlejatele edasi, et mõne aasta pärast iseseisvalt edasi minna. Ega me ei saa ka igavesti nende peale lootma jääda," rääkis ERR-ile Eesti kahevõistluse koondise vastutav treener Andrus Ilves. "Nendel on teadus taga, võimalused ja maailmatasemel treeninggrupid. Ma arvan, et see on poistele hea võimalus ennast proovile panna."

Miks on norrakatele kasulik, et Eestist tulevad poisid nende grupiga treenima? "Ma ei usu, et see ongi mingit moodi kasulik," sõnas Ilves. "Võib-olla nad vaatavad ka, et kui murdmaarajal on ikkagi ees ainult norrakad ja teisi riike jääb üha vähemaks ja väikesed riigid kaovad üldse ära, toob see nende alale kahju. Siis kaob sponsorite huvi ära, see aasta tegid Norra kahevõistlejad ka puhta töö."

Ilvese sõnul toetavad projekti nii olümpiakomitee, sponsorid, kui ka suusaliit. "Ega see eelarve veel päris koos ei ole, me teeme selle nimel kõik. Norra on kallis riik, ega midagi odavat ei ole. Andrease ja Roberti puhul oli plaanis augustist märtsini, siis vaatame edasi. Üritame veel toetajaid leida, kõik rahalised vahendid ei ole veel olemas."

Sügisest treenib Norras kolm Eesti kahevõistlejat, Andreas Ilves ja Lee Norra B-koondise ning Kristjan Ilves Norra A-koondise juures. "Maailm areneb kogu aeg, meil on palju õppida," rääkis Andrease ja Kristjani isa. "Ma arvan, et kasu võiks tulla. Spordis ei juhtu ühe aastaga midagi, et treenin ühe aasta ära ja olen kohe maailmameister, see nõuab pikemat aega. Kristjani puhul ka näitas, et esimene aasta natuke arengut tuli, aga see põhiareng tuleb järgmine-ülejärgmine aasta. Natuke on lihtsalt aega vaja."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: