15 maratoni peale on Rait Ratasepa keskmine maratoni aeg 2:53.32

Rait Ratasepp
Rait Ratasepp Autor/allikas: Jakob Meier

Ultrasportlane Rait Ratasepp jookseb teisipäeval Pärnus oma 16. maratoni 20-st. Olles jõudnud maratonikatsumuse teise poolde, on sportlane jooksnud välja paremuselt võrdseid aegu katsumuse alguspäevadega.

15 maratoniga on Ratasepp läbinud 633 km, keskmiselt nelja minuti ja seitsme sekundiga kilomeeter.

Ratasepp on katsumusega jõudnud sellesse etappi, kus jookseb maratone erinevates linnades. Nii on ta viimased päevad sõitnud marsruudil Tartu-Rakvere-Narva-Viljandi, kus igas linnas jooksnud ka maratoni. Teisipäeval stardib Ratasepp Pärnus, kolmapäeval Tallinnas ja viimased kolm maratonijooksu teeb mees kodulinnas Tartus.

"Kui katsumuse esimese poole jooksin peamiselt Tartus, siis teine pool on pakkunud väga suurt vaheldust ja näidanud erinevate Eesti linnade jooksuradade mitmekülgsust," tõdes Ratasepp, lisades, et on nautinud iga maratonirada, mis ta väljaspool Tartut enda jaoks välja on valinud ja mõõtnud.

"Päevad on teinud pingelisemaks tihe graafik, sest enne maratonijooksu tuleb uues linnas rada välja valida, see mõõta ning pärast maratonijooksu kõik kokku pakkida ning järgmisesse linna sõita. Nii olen palju aega veetnud autos. Kui esiti arvasin, et autosõit saab olema keha jaoks stressirohke, siis tegelikult on lihaste üldseisund väga hea. Seda isegi olukorras, kui mul ei olnud kolmel päeval füsioterapeuti abistamas. See näitab, et keha taastumisprotsess on uskumatult kiireks treenitud ja kogu ettevalmistus on tehtud õigesti," tõdes Ratasepp.

Maratonikatsumuse 15 päeval on Ratasepp püsinud endale seatud eesmärgis – läbida järjestikustel päevadel kõik maratonid alla kolme tunni. Siiski ütles ta, et kuigi kõik päevad on eesmärgis, ei ole ajavaru üldse suur, kui midagi peaks minema viltu. "Kuna jooks on kiire, siis on väga oluline tagada, et lihased saaksid korralikult soojaks ja pärast ka venitatud. Kiire jooksu tulemusena võivad väsinud lihastes tekkida probleemid justkui välk selgest taevast ning need võivad järgmisel jooksul saatuslikuks saada. Nii et kiire jooksu jooksmine nõuab suurt tähelepanelikkust," ütles Ratasepp.

Rait Ratasepp Autor/allikas: Jakob Meier

1. maraton: 2:50.07 (Tartu)
2. maraton: 2:52.44 (Tartu)
3. maraton: 2:52.28 (Tartu)
4. maraton: 2:52.52 (Tartu)
5. maraton: 2:52.48 (Tartu)
6. maraton: 2:52.55 (Pärnu)
7. maraton: 2:54.10 (Pärnu)
8. maraton: 2:56.49 (Tartu)
9. maraton: 2:53.51 (Tartu)
10. maraton: 2:56.39 (Tartu)
11. maraton: 2:54.38 (Tartu)
12. maraton: 2:53.41 (Tartu)
13. maraton: 2:52.34 (Rakvere)
14. maraton: 2:52.28 (Narva)
15. maraton: 2:54.19 (Viljandi)

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: