Kevadel sportlaskarjääri lõpetamisest teatanud Saluri tegi kannapöörde

Kümnevõistleja Karl Robert Saluri, kes teatas kevadel, et lõpetab oma sportlaskarjääri, otsustas siiski jätkata. Saluri soovib veel vähemalt ühe hooaja kümnevõistlust teha.

"Kevadel olid ikkagi variandid, et leian Ameerikas täiskohaga töökoha. Selle kõrvalt oleks kümnevõistlust väga raske teha. Nüüd tuli välja, et need variandid jäävad ära, sest tööviisa, mida üritasin saada, seda aasta lõpuni välja ei kirjutata. Siis mõtlesin, et niisama ei ole mõtet ka istuda ja teen poole kohaga tööd ja kümnevõistlust aasta veel. Et saaks fännidele ja perele ühe ilusa võistluse ja äkki isegi üle 8000 punkti teha."

26-aastase kümnevõistleja isiklik rekord on 8137 punkti ehk tulemus, mis andis kaks aastat tagasi USA üliõpilasmeistrivõistlustel teise koha. Londoni maailmameistrivõistlustel aasta varem lõpetas Saluri kümnevõistluse 13-nda kohaga, ületades samuti 8000 punkti piiri. Praegu pole ta tiitlivõistlustele pääsemist järgmise hooaja eesmärgiks seadnud.

"Jah, ma tegin sellise otsuse, et ei mõtle selle peale, et võtta stressi vähemaks, aga kunagi ei tea, mis juhtub. Hetkel jätsin lahti ka selle talvise hooaja. Pigem ei plaani võistelda, aga samas kirjas on sise-MM ja sise-EM. Ma ei ütle ei, aga samas ei võta seda ka plaani. Kõige rohkem motiveerib Götzise võistlus. Kuna ma seal eelmisel aastal käisin ja kahjuks puusavigastuse tõttu ei saanud õiget ettevalmistust teha ja lõpuks oli nii hull, et ei saanud lõpuni ka teha, siis see kripeldab mind siiamaani."

Eelmise hooaja puusavigastusest on Saluri taastunud, kuid seljaprobleem kimbutab endiselt. "Puus ei ole mul nüüd kindlasti juba aasta valu teinud. Praegu on jah see alaselg, mis mind paar aastat juba segab."

Tagasi Ameerikasse sõidab Saluri augusti alguses ning järgmise kümnevõistluse plaanib teha aprillis. "Ega kui tuleb korralik ettevalmistus, siis ma ei näe põhjust, miks ma ei võiks ületada oma isiklikku rekordit, aga selle jaoks on vaja vigastusi vältida, et saaks kõik asjad jõusaalis, staadionil ära teha. Ma ikkagi tahaks lõpetada üle 8000."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: