Pühapäeval selgitatakse välja Eesti meistrid maastikurattamaratonis

Eesti maastikurattasari
Eesti maastikurattasari Autor/allikas: Bosch Eesti Maastikurattasari

Juba sel pühapäeval, 26. juulil, toimub 20. Rakke rattamaraton ja ühtlasi ka Eesti meistrivõistlused maastikumaratonis.

Eesti maastikusarja teisel etapil saavad ratturid end proovile panna kolmel erineval distantsil: 71 km pikkune XXL-sõit, põhisõit, kus tuleb läbida 48 km ning 19 km pikkune noorte- ja matkasõit. Kuni 10-aastastele on kavas lastesõidud.

Eesti maastikurattasarja juhi ja Rakke etapi peakorraldaja Enno Eilo sõnul pakub juubelisõit ratturitele palju tuttavaid lõike, mida on aastate jooksul erinevat pidi sõidetud, kuid samas ei puudu ka uued rajalõigud. "Põhisõidu rada on sarnane eelmise aastaga, aga XXL 71 km on täiesti uus lahendus tuttavatest lõikudest, koosnedes kahest ringist, mis osaliselt kattuvad. Kõik kolm distantsi on salakavalad ja jõu oskuslik jaotamine on edu alus," tutvustas radasid peakorraldaja.

Eilo sõnul on riigi meistrivõistluste korraldamine suur au ning juubeli tähistamiseks üks väärikamaid viise. "Siinkohal tahaksingi tänada Eesti Jalgratturite Liidu juhatust meistrivõistluste korraldusõiguse eest. Oleme ka varem kahel korral rattamaratoni meistreid Rakkes selgitanud. 2004. aastal võidutses Alges Maasikmets ja 2010. aastal keeristormiga võideldes sirutas käed võidu märgiks Allan Oras. Mõlemad õrnema soo tiitlid rändasid Grete Treieri omandusse," meenutas Eilo.

Kümnendi algul maastikurattamaratonide osalejate arvud küll vähenesid, kuid Eesti maastikurattasarja osalusarvud on neli viimast aastat järjest tõusnud. Sellelgi aastal on kohal on kogu tippude armee. Näiteks on kirjas veel hetkel valitsevad rattamaratonimeistrid Peeter Pruus (Torpado SüdTirol) ja Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond). Kui Steinburgi starti tulek on veel küsimärgiga, kuna erinevad tervisemured pole vaatamata pingutustele lahendust leidnud, siis Pruus näitas mõned nädalad tagasi XCO meistritiitlit võites, et on igati löögihoos. Kindlasti ei tee tema teekonda meistrisärgini kergeks Martin Loo ja Gert Jõeäär (Veloplus).

Ka naistest on kohal kõik medalinõudlejad: hooaja alguses häid sõite teinud Mari-Liis Mõttus (Haanja RK), äsja XCO meistriks tulnud Janika Lõiv (Hawaii Express) ja alati konkurentsis Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team). Samuti ainuke naisproff Maaris Meier, kes pedaalib Portugali klubi Miranda Factory Team eest.

Lisaks panevad end proovile ka inimesed EJL-i tüüri juurest, nagu liidu president Raivo Rand ja peasekretär Urmas Karlson.

Noorte- ja matkasõidule on oodatud kõik, kes veel pikemat distantsi ette ei soovi võtta või kellele lastesõitude rajad liiga lühikeseks on jäänud. Kuni 10-aastased saavad aga mõõtu võtta kolmel erineval lühemal distantsil.

Praegu on Eesti meistrivõistluste nimekirjas 90 sportlast ja kokku on XXL-sõidule minemas 196 võistlejat. Põhisõidule on kirja pannud ligi 500 osalejat ning noorte-ja matkasõidule 134 ratturit.

20. Rakke rattamaraton
AJAKAVA:
10.45 – EMV XCM/XXL sõidu 71 km start
12.00 – 48 km põhisõidu start
12.20 – 19 km noorte- ja matkasõidu start
12.25 – lastesõitude start

Põhisõidule ning noorte- ja matkasõidule saab ennast kirja panna võistluspäeval võistluskeskuses Rakke Linnamäe staadionil ajavahemikus 9.00-11.30, XXL-sõidule kuni kella 10.15-ni.

Lastesõitudele saab registreerida kohapeal kuni 12-ni.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: