Sukles: ei tundu mõistlik 14 inimese pealt kokku hoida, aga kiivri alla ju ei näe

Siim Sukles
Siim Sukles Autor/allikas: Kuvatõmmis

Eesti kaitsevägi likvideerib lähikuudel neljateistkümnest tippsportlasest koosnenud spordirühma.

"Spordirühm sai alguse aastal 2006. Esimesed aastad oli see väga hea koostöö, aga selle ära kaotamisest on räägitud pea iga aasta," rääkis Eesti olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles intervjuus ERR-ile. "Oleme pidanud kaitseväes käima selgitamas, miks seda rühma on vaja Eesti spordile ja miks on seda vaja Eesti kaitseväele. Viimane episood, mis jõudis eile ametlike paberitega lõppfaasi, sellest teadsime viimased kaks-kolm nädalat. Oleme rääkinud kaitseväega, kaitseväe juhatajaga, ja oleme selgitanud, et see ei ole kõige targem otsus, mida kaitsevägi saab teha; mitte ainult spordile, vaid ka iseendale."

"Suures plaanis tühimikku ei teki," tõdes Sukles. "Oleme alati öelnud, et me oma inimesi ei jäta. Need sportlased, kes olid kaitseväe palgal, integreerime enda süsteemi, kus nad tegelikult ka praegu on. Suur osa neist soovib osaleda Tokyo olümpiamängudel ja meil on Tokyo OM-i rahastamise plaanid olemas, detailidesse saame minna alles augustis, kui EOK tippspordikomisjon kokku tuleb. Teades ka seda, et kaitsevägi on teinud neile kompensatsioonipakkumised, siis nendel poistel ja tüdrukutel suurt rahapuudust ei tule."  

Suklese sõnul on olukorra puhul eriti küsitavaks ajastus, sest ühelt poolt toimusid EOK valimised kolm päeva tagasi ja äsja kohtuti kaitseväe juhatajaga, teiselt poolt toimuvad järgmisel aastal Tokyo olümpiamängud.

"Mis pärast Tokyo olümpiat saab, on juba natuke raskem. Jube lihtne on sellist süsteemi lammutada, ülesehitamine võtab hoopis rohkem aega," sõnas EOK peasekretär. "Ma arvan, et oleks võinud natuke rohkem selle üle mõelda ja pakkusime ka ise lahendusi välja, kuidas seda asja edasi viia. Aga praegu on selline olukord, selline otsus on mundrimeeste poolt tehtud ja meie ülesanne on oma inimesed ära päästa," tõdes Sukles.

"Kaitsevägi saab need inimesed, keda meie läbi koolide, läbi klubide ette valmistame. Kaitseväe huvi on see, et neil oleks sportlikud ja heas toonuses kaitseväelased, selle jaoks on vaja häid spordiinstruktoreid, kes on meil klubides ja heas tervises noori, kes sinna astuvad. Sellepärast on imelik, et kaitsevägi ise lammutab seda süsteemi, kus neil on tippsportlased mundris, head ja edukad eeskujud, ka nende noorte jaoks, kes valivad, kas ikkagi minna kaitseväkke või leida mõni muu põhjendus, miks sinna mitte minna. Et nüüd hakata 14 inimese pealt kokku hoidma, ei tundu mõistlik, aga ega inimese mütsi või kiivri alla ju ei näe."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: