Kaitsevägi: spordirühmale kulus aastas sadu tuhandeid

Kolonel Mati Tikerpuu
Kolonel Mati Tikerpuu Autor/allikas: Kuvatõmmis

Eesti kaitsevägi likvideerib lähikuudel neljateistkümnest tippsportlasest koosnenud spordirühma.

Kaitseväe peastaabi väljaõppeosakonna ülema kolonel Mati Tikerpuu sõnul on kaitseväe peamiseks ülesandeks sõjaline riigikaitse, millest lähtuvalt teeb ka kaitseväe juhataja otsuseid.

"Kui spordirühm omal ajal loodi, et pakkuda sportlastele garantiisid ja võimalust sportida, tehti seda sellel ajal parimate teadmiste ja vajaduste järgi," rääkis Tikerpuu intervjuus ERR-ile. "Täna on kaitsevägi veel enam pööramas tähelepanu oma põhiülesandeks valmistumisele. Selles osas ei ole see spordirühm meie jaoks sama tähtis kui ta siis oli, kuigi sport on kaitseväes jätkuvalt tähtis. Kui spordirühmas oli meil 14 profisportlast, siis sõjaaja struktuuris on meil kümneid tuhandeid reservväelasi."

"Meie fookus on suunatud sellele, kuidas parandada sõdurite kehalist võimekust. Selleks on kaitsevägi juba selle juhtkonna ajal teinud väga olulisi edasiminekuid: oleme palganud üksustesse juurde põhikohaga spordiinstruktoreid, palkame juurde füsioterapeute, kes aitavad sõduritel vigastustest taastuda, juba oleme ehitanud juurde sporditaristut ja lähiajal ehitame seda veel. Spordi laiemas mõttes kaitsevägi oma tähelepanu ja investeeringuid ainult suurendab," kinnitas Tikerpuu.

Kas otsusel oli ka mõni rahaline põhjus, või ei leitud sellele üksusele lihtsalt oma rolli? "Me elame materiaalses maailmas, raha mängib peaaegu igal pool rolli, ka siin. See ei olnud kindlasti ainuke põhjus," sõnas Tikerpuu. "Rahast rääkides: me kulutasime sellele väikesele rühmale sadu tuhandeid eurosid aastas. Võiks öelda, et selle eest saame sõjaaja struktuuri jalaväerühma koos relvastuse ja varustusega. Samamoodi on oluline see, et kaitseväel on ette antud, kui mitu inimest, tegevväelisi ja tsiviilteenistujaid, võib rahuajal pidada. Nende numbrite sisse panemegi uusi spordiinstruktoreid, füsioterapeute ja nii edasi."

"Võin kinnitada, et kaitseväe juhataja on selle otsuse langetanud kaalutletult. Mis ajast seda konkreetselt arutama on hakanud, on eraldi küsimus; ma võiks öelda, et juba aastast 2006, kui see loodi, on pidevalt küsitud, kui otstarbekas see on, kas suudame seda üleval hoida, mis on kasutegur. Nüüd on see arutelu eelmisest aastast pigem intensiivistunud. Profisportlaste rühm lõpetab eksisteerimise, samaaegselt on meil ajateenijate spordirühm jätkuvalt olemas, plaanime seda suurendada, tuues sinna erinevaid alasid juurde. Kaitsevägi jätkab spordi ja soprtlaste toetamist," kinnitas Tikerpuu.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: