Kanter: jäi selgelt kõlama, et sportlaste häälest hoolitakse

Reedel toimus Eesti Olümpiakomitee uue täitevkomitee esimene koosolek. EOK sportlaskomisjoni esimehe Gerd Kanteri sõnul jäi reedesel koosolekul kõlama, et sportlaste häältest hoolitakse.

"Tänane päev oli väga konstruktiivne, ühtepidi uue täitevkomitee kogunemine, samas selge rollide jaotus komisjonidesse, komisjonide esimeeste määramine," rääkis Kanter reedel toimunust. "Sportlaste seisukohast oli lihtne, meie oleme juba oma komisjoni valinud, oleme esimehe valinud ja juba pidanud ka kaks koosolekut. Selles mõttes oleme võib-olla natuke eelisseisus."

Praeguse täitevkomitee koosseisu on nimetatud mitmeid poliitikuid. Oli seda ka reedel tunda? "Täna oli rahulik," naeris Kanter. "Selge see, et tulevased täitevkomitee istungid lähtuvad natuke riigikogu graafikust. Seal on ikkagi teatud päevad, kus on vakantsi rohkem ja sellest ka tulevased koosolekute päevad lähtuvad."

"Tahaksime, et iga suure alaliidu juures oleks sportlaskomisjon, väiksemate juures sportlaskomisjoni esindaja," jätkas olümpiavõitja. "Ideaalis võiks need olla hääleõigusega juhatuse juures, sest esimestel koosolekutel on reaalselt kuulda, milliseid muresid sportlased välja toovad. Kui sportlased võtavad rohkem initsiatiivi ja vastutust ning tahavad oma õiguste eest seista, on parim viis seda teha oma alaliidu juhatuses."

"Ütleme nii, et mõtteid ja soove on palju, peame tunnetama, mis on need võimalused, mida saame muuta, kus saame kaasa rääkida," tõdes Kanter. "Tänasest koosolekust jäi ka väga selgelt kõlama, et meie häälest hoolitakse. Tegelikult tehti ka ettepanek, et sportlaskomisjoni liikmed võiksid olla erinevate EOK täitevkomiteede komisjonide liikmed. Mul on hea meel, et sportlaste seisukohtadest hoolitakse, et nende panust oodatakse."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: