Raja: sümpaatiat pakub topeltkarjääriga seotud U-23 vanuseklass

Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjon valis ennast esindajate kogusse esindama sõudja Allar Raja ja uisutaja Saskia Alusalu. Raja sõnul on tema isiklikud ambitsioonid seotud sportlaskomisjonide loomisega alaliitu ning dual-karjääriga.

"Prioriteedid muutuvad ajas, aga eelmisel aastal tugevat aluspinda leidnud mõte, et sportlaskomisjonid võiksid olla vähemalt suuremate alaliitude juures, ja ma tean, et sõudeliidus sellele vastu ei olda, siis see on kindlasti üks isiklik ambitsioon, mida läbi sportlaskomisjoni realiseerida," rääkis Raja intervjuus ERR-ile. "Üldises plaanis tahaks jätkata sama suunda, et olla sillaks sportlaste ja lipsukandjate vahel. Tahaks aina rohkem liigutada infot, et need inimesed oleksid teineteisele lähemal ja mõistaksid teineteist paremini, et seal oleks neid komistuskive võimalikult vähe. See tähendab, et sportlane on rohkem rahul, kui ta näeb, kuidas mingi otsus sünnib alustades EOK-st ja lõpetades alaliidus ning treeninggrupi juures."

"Teine asi, mis mulle endale pakub sümpaatiat on topeltkarjääriga seotud U-23 vanuseklass, kus sportlane läheb ülikooli ja ta ei ole veel täiskasvanute klassis arvestatav tegija," jätkas Raja. "See tähendab, et tema sissetulekud ja väljaminekud ei ole võrdsed. Ma ei arva, et neil peaks olema mingi mugavustsooni tekitav palganumber, vaid piisavalt palju tuge, et nad saaksid tippsporti teha. Sel perioodil on tihti palju häid tegijaid, kes kaovad ära selle tõttu, et neil ei ole kas head meeskonda või head tiimi ümber, nad ei mängi finantsiliselt välja ning seepärast minnakse tööle. Teinekord on ka ülikooli õppeprogramm liiga tihe. Ma arvan, et neid asju võiks edasi arendada ja ideid kuskile maale viia, kasvõi spordikongressini välja."

Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjon valis oma esimesel koosolekul komisjoni esimeheks olümpiavõitja Gerd Kanteri. Oma kandidatuuri pakkus välja ka Ott Kiivikas. "See oli positiivne, sest nii tekkis arutelu ja Gerd pidi ka mõnele küsimusele vastama, mis oli selle aruteluga seotud," rääkis Raja. "Ma arvan, et tema [Kanteri] positsioon on antud hetkel täpselt küps, kuna ta on rohkem aega olnud tippspordist taandunud ja ta on ka rahvusvahelistes sportlaskomisjonides omadega sees. Ta esines isegi juba Euroopa spordikogus. Ma arvan, et ta on hea valik, millega edasi minna."

Raja sõnul tuleks teha kiiresti uus koosolek, kuna kõikidel oli palju, mida rääkida, mida jagada ning head energiat oli tunda juba esimesel kokkusaamisel. "Mulle tundub, et kokku on saanud päris asjalik koosseis," lisas Raja.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: