Keskmaajooksja Allase: usun, et mul on pikematel distantsidel potentsiaali

Keskmaajooksja Olavi Allase kevadine treeninglaager Keenias venis koroonakriisi tõttu planeeritust kolm korda pikemaks. Mai keskel Aafrikast koju saabunud Allase soovib võistlushooaega alustada juulis.

Olavi Allase käis Keenias treeningkilomeetreid kogumas teist korda. Tänavune laager pidanuks kestma kolm nädalat. Koroonakriis ja piirangud tähendasid aga seda, et 27-aastane Allase jäi Aafrikasse üheksaks nädalaks.

Kui Allasel õnnestus lisalennu abil mai keskel kodumaale naasta, siis mitu eestlasest jooksumeest, kaasa arvatud Roman Fosti, on siiani Keenias. Allase
"Hetkel on nad seal vähemalt juuni keskpaigani. Ühel jooksjal on isegi juuli alguses pilet. Keenia president on öelnud, et ta tahab piiranguid leevendada, aga kust otsast need piirangute leevendamised hakkavad? Kas riikidevaheline lennuliiklus hakkab pihta, seda ei oska ette ennustada."

Keenia, täpsemalt rohkem kui kahe kilomeetri kõrgusel paiknev Iten, on Eesti jooksjate seas populaarne laagripaik. Allase sõitis laagrisse kindla treeningplaaniga, oma treeneri Enn Sellikuga suhtles ta interneti vahendusel. "Tahtsime kolme nädalaga teha sellise ettevalmistuse, et saaks Eestis suhteliselt kähku võistlema hakata. Selgus, et võistlusi ei tule ja siis muutsime treeneriga plaani selliseks, et oleks pikem ettevalmistus. Treeningud olid pikemad ja mahud võib-olla suuremad."

Allase ütleb, et hoolimata laagri venimisest ei andnud keha esimese kuue nädala vältel negatiivseid signaale. Siis tekkisid aga probleemid, mis algasid jooksja sõnul kivisel teel toimunud kukkumisest.

Eestisse naasmise järel on enesetunne kiiresti paranenud. Juba juulis soovib Allase Soomes tugevas konkurentsis võistelda. "Väikse staadionitsükli ma kindlasti teen, aga selle peale väga keskenduda ei saa, sest ei ole selliseid motiveerivaid võistlusi. Kui Soomes ka, siis on teoreetiliselt paar starti. Pigem liigun vaikselt pikemate distantside suunas ja jooksen sügisel Eestis mõned maanteejooksud ja talvel siis krossi."

Ehkki Allase on varasemalt edu saavutanud keskmaadistantsidel, oleks ta tänavu Euroopa meistrivõistluste pääset püüdnud hoopis 3000 meetri takistusjooksus. Järgmistest aastatest rääkides liigub mõte pikemate distantside suunas.

"Ma oleksin kevadepoole keskendunud takistusjooksu treeningutele. Tegelikult tegin neid treeninguid ka talvises laagris Küprosel. See jääb nüüd praegu ära ja hetkel ma takistusjooksu peale ei mõtle. Roman Fostiga on mul keskmaajooksu ajad suhteliselt sarnased ja ma usun, et mul on ka pikematel distantsidel potentsiaali."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: