Pokk Saksamaa klubisse naasmisest: nad väga tahtsid, et ma tagasi tuleks

Eesti naiste korvpallikoondis on praegu treeninglaagris Tallinnas. Kaks koondislast, Janne Pulk ja Mailis Pokk, sõlmisid uueks hooajaks lepingu Saksamaa kõrgliiga tippklubiga.

Pallidrilliga alanud rahvusnaiskonna ühistreeninguid ootas erilise igatsusega Mailis Pokk, kes on 12 kuud vihunud individuaalselt tööd teha ja taastunud põlve ristatisideme operatsioonist. 28-aastasel ääremängijal on juba taskus ka välisleping Kelterniga, kellega ta võitis kaks Saksamaa meistritiitli ja kelle pakkumisest pidi mullu vigastuse tõttu loobuma. "Mul on olnud väga toetav tugi taga, kes on mind aidanud see aasta läbi - alates füsioterapeudist kuni korvpallitreenerini. Mul on olnud väga tugev tugi viimased 12 kuud."

"Põlv peab praegu hästi vastu. Olen ise ka rahul, kõik testid on tehtud, kõik on positiivne. Sellised nipet-näpet asjad, mille kallal tuleb igapäevaselt veel tööd teha. Lisaks jõutrennid, mida ei saa ära jätta. Põlv peab hetkel hästi vastu, aga tuleb tasapisi hakata koormust lisama. Hooajal on olnud aga üles-alla momente ja ei taha kohe rapsida," selgitab Pokk.

"Uus leping on allkirjastatud ja klubi on sama kuhu oleks pidanud eelmine aasta minema ehk siis Saksamaale ja selle üle olen ma väga õnnelik. Nad kohe väga tahtsid, et ma tagasi tuleksin. Neil ei olnud üldsegi mõttes, et nüüd on vigastus olnud, et nad olid kohe väga kindlad, et nii me tahame sind ja sa tuled tagasi siia."

Eelnevalt ka Prantsusmaa meistriliigas mänginud Pokk otsustas Saksamaa tippu kuuluva Kelterni kasuks, sest väikse koha klubi osaleb ka EuroCupil, on korrektne palkade maksmisel ja tiimile käib kaasa elamas keskmiselt 600-800 pealtvaatajat.

"Piirkonnas oleme väga tuntud ja inimesed teavad, kes me oleme. Mis on selle klubi suureks plussiks, et kõik kümme mängijat on professionaalsed ehk siis hommikuti ja õhtututi ongi trennis kõik kümme mängijat, kes treenivad maksimumi peal, et ei ole õpilasi ega töötajaid - kõik on professionaalid. Lisaks kõik muu olme, et sulle antakse söögikorrad, sul on oma elamine, veel auto ja minu jaoks on väga suur pluss, et ikkagi EuroCupi võistkond."

Poki võistkonnakaaslaseks saab Janne Pulk, kes allkirjastas samuti värskelt lepingu Kelterni naiskonnaga. "Mingil hetkel oli see mulle juba teada, et on selline suund. Väga põnev - ma ei kunagi eestlasega koos mänginud ja kahekesi koos Eestit esindada on väga vahva," on Pokil hea meel.

Eesti koondise 20-aastane tagamängija Janne Pulk jättis seljataha esimese profiaasta Saksamaa kuuenda naiskonna Hannoveriga. "Alguses läks väga hästi, aga mingi hetk vastased õppisid mind tundma ja noore mentaliteediga tõmbas natuke alla, et ei läinud enam nii hästi ja ei olnud nii stabiilne. Enne hooaja lõppu hakkas jälle ülesmäge minema."

Nii Pokk kui Pulk treenivad praegu koondisega Tallinna Ülikooli uues spordisaalis, kus peatreener Janne Schasmini käe all harjutatakse 18. juunin. "Esimene laager on kolm nädalat. Kutse said 17 mängijat ja kohale on saanud tulla vahelduva eduga 14, 15," kommenteeris Schasmin.

"Oleme selle suve suunanud täielikult individuaalsele treeningule ja sellisele hüppe tegemisele. Hetkel pakkumisi [sõprusmängudeks] küll on, aga lükkasime need kõrvale. Keskendume palju oodatud ja ettevalmistatud korvpallikodu treeningutele. Kui saame enda tööd kaks kuud hästi teha, oleme avatud ka mängimistele."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: