Teinegi Eesti korvpallikoondislane liitub Saksamaa tippklubiga

Janne Pulk
Janne Pulk Autor/allikas: ERR

Mullu Saksamaa naiste korvpalli kõrgliigas debüteerinud Janne Pulk esindab uuel hooajal EuroCupi võistkonda Kelterni.

20-aastane Eesti koondise tagamängija mängis eelmise hooajal Saksamaa meistrivõistlustel kuuendaks tulnud Hannoveri naiskonnas.

"Alguses läks skoorimine päris hästi, kuid siis mingi hetk vastased õppisid mind tundma ja siis võib-olla sellise noore mentaliteediga vajusin veidi ära ja ei olnud enam nii stabiilne. Enne seda hooaja lõppu hakkas aga jälle ülesmäge minema," rääkis 21 kohtumises Hannoveri eest mänginud ja keskmiselt platsil 25 minuti viibinud ning 8,8 punkti visanud Pulk ERR-ile.

"Eestlasena võttis paljude võõrleegionäridega tiimis käivitumine alguses aega, sest see oli mulle uus kogemus, kuid lõpuks saime kõik omavahel hästi klappima. Meil oli keskmiselt kodus mängul 300 pealtvaatajat. Kui võitsime, siis kõik tahtsid plaksu lüüa, aga kui lõpus kodus kaotasime, siis rahvas läks kohe saalist minema. See oli huvitav kogemus," nentis gümnaasiumipingist otse profiks läinud Pulk.

Klubi toetusega jäi ta igati rahule: "Me saime sponsoritelt jalgrattad ja kõik oli hästi lähedal. Saal oli kodust 1-2 minuti kaugusel ja jõusaal viie minuti kaugusel. Hoolt kanti ka, et kui sul midagi oli vaja, siis kohe kiirelt leiti lahendus sinu eest ja palk maksti korrektselt ära."

Hannoverist siirdus ta Saksamaa liidri Kelterni juurde eelkõige sellepärast, et soovib asutuda sammu edasi ja mängida ka EuroCupil. "Olen noormängija ja saan piire veel kompida ja uusi asju juurde õppida. Rahule jäin sellega, et suutsin tugevas liigas surve all paremini toime tulla ja rohkem mängu juhendada, aga kui mind suruti mentaalselt alla, siis ma ei võtnud veel võistkonna liidri rolli täielikult enda kanda ehk mentaalselt on veel ka kõvasti tööd teha."

Kelternis saab Pulga võistkonnakaaslaseks koondiskaaslane Mailis Pokk, kes taasliitus klubiga pärast aastast vigastuspausi. 28-aastane Pokk on eelnevalt Kelterniga kahel korral Saksamaa meistriks tulnud.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: