Schasmin: korvpallikodu on meie jaoks suureks muutuseks

Foto: Kuvatõmmis

Eesti korvpalli sajanda sünnipäeva puhul käis ERR-i spordiuudistes naiste korvpalli rahastamisest rääkimas rahvusnaiskonna peatreener Janne Schasmin.

"Saades ise peatreeneriks, on minu jaoks kõige olulisemaks tööks muuta suhtumist, muuta nägemust ja rohkem ise panustada ning näidata, et meie naised on ka võimelised tasemel korvpalli mängima," rääkis Schasmin. "Selle tõestuseks on, et paljud naised lähevad juba välismaale mängima. See on esimene suur samm."

"Me panustame igapäevaselt, ka praegu on meil avatud korvpallikodu," jätkas koondise peatreener. "See on esmakordne, panustatakse nii meeste kui naiste korvpallikodusse. See on alasiseselt meie enda jaoks väga suureks muutuseks, et saame suve läbi treenida. See on suureks stiimuliks, et saada paremaid välispakkumisi. Kui eelmine hooaeg oli seitse-kaheksa mängijat, siis sügisest on lootust, et läheb veel paar mängijat juurde. Selle eduka suve eeliseks on, et järgmine kevad saaksid need mängijad paremad lepingud. Ma ei ütleks, et me päris kriisis oleme."

"Mulle väga meeldis võrkpallinaiskonna edu," tõdes Schasmin. "Mis selle edu tagas: see, et naised leidsid ise võimaluse mängida, mängisid välismaal ja selle pealt tuli nii rahvas, emotsioon, tulemus kui alaliit. Kõik need alaliidud panustavad väga palju praegu naiste arengusse, mina kutsuks alaliite toetama kohalikud omvalitsused, olümpiakomitee, kultuuriministeeriumi, et aidata koondisi. Klubidesiseselt, alasiseselt, saame hakkama, aga aitame just koondise tasemel."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: