Treeninguid veebis üle kandnud korvpallikoondis sai tagasisidet ka USA-st

Kolm nädalat Tallinnas koos harjutanud Eesti naiste korvpallikoondise mängijad saavad nüüd 13. juulini puhata, siis kogunetakse taas pealinnas, et alustada uut kolmenädalast treeningtsüklit.

Eesti naiste korvpallikoondise mängijad valasid kolme nädala jooksul oma suvises korvpallikodus ehk Tallinna Ülikooli võimlas ja jõusaalis higi 12 täispikka päeva. Teadliku valikuna astuti mugavustsoonist välja ja tehti just neid harjutusi, mis on ebamugavad.

"Selleks, et tulla mugavustsoonist välja ja olla ebamugavas tsoonis, peab seda tegema teadlikuilt. Teadlikult peab ennast sundima treeningutel ebamugavate harjutustega treenima nii, et saaks paremaks," selgitas ERR-ile koondise peatreener Janne Schasmin.

Rahvusnaiskonna peatreeneri initsiatiivil tehti treeningutest ka veebiülekandeid, et keerulisel ajal innustada noori mängijaid Eestis ning anda endast märku ka konkurentidele välismaal.

"Me pole väga-väga ammu saanud suviti treenida ja et me panustasime treeneritetiimiga ning korvpalliliiduga sellesse väga palju, tundsin, et tahan seda kuidagi jagada," rääkis Schasmin. "Kõige suurem põhjus, miks seda tegime, on näidata noortele tüdrukutele - kõigile noorsportlastele - et ka rahvuskoondise tasemel noored harjutavad suvel. Nad eksivad alguses ja läbi eksimuste ja korduste arvu, läbi töö, fun'i ja pideva korduse, saab paremaks."

Tagasiside koondise treeningutele oli tänu ülekannetele laiapõhjaline ja jagus nii kiitust kui kriitikat erinevatest ilmakaartest. "Tagasisidet tuli ka Ameerika ülikoolidelt, peatreeneritelt, ka Iirimaa koondise peatreenerilt. Nende tagasiside oli see, et väga hea, et näitate ja teete," sõnas Schasmin.

Nüüd saavad naised veidi puhata ja uuest kogunetakse pealinna kolme nädalaseks ühislaagriks 13. juulil.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: