Miilen: oleks Prantsuse liiga tase Kreekas, siis ma mängiks seal terve elu

Eesti võrkpalli rahvusnaiskonna nurgaründaja Kristiine Miilen on saanud kodus kenasti treenida. Koondise suvist laagrit ootab Prantsusmaa naiskonna Vandoeuvre-les-Nancy uus liige põnevusega. Kreeka kõrgliiga hooaega jääb Miilen eriliselt mäletama.

Viimase kahe kuu jooksul on Miilen tegelenud peamiselt jooksmisega. "Alguses ma ei teadnud, kas Prantsuse liiga jätkub ja seepärast tegin oma Prantsuse klubi kavade järgi trenni. Mul oli võimalus kasutada raskuseid ja hantleid ehk päris ainult keharaskustega ei pidanud treenima. Nüüd see nädal olen teinud jõusaali neli korda koondise kavade järgi," tutvustas Miilen oma treeninguid intervjuus ERR-ile. "Ma teen ka seda "Aprill 100" challenge'it, kus pidime jooksma sada kilomeetrit. Paar korda olen ratsutamas käinud. Ma olen üritanud end vormis hoida ja ei ole olnud sellist perioodi, kus ma olen täiesti puhanud. Võib-olla kaks-kolm vaba päeva järjest on olnud maksimaalselt."

Kuidas on lood aga võrkpalli mängimisega? "Ma arvan, et võrkpall on alguses ikka päris katastroof, sest ma ei ole ju palli väga puutunud," ütles Miilen. "Ma arvan, et jooksuvorm on päris hea, aga nüüd, kui ma olen see nädal jõusaalis käinud, siis need raskused, mis peaks olema soojendusraskused, need tulevad päris raskesti üles hetkel. Lihased on haiged. Aga ma väga ei muretse. Ma arvan, et alustame rahulikult ja saab sisse elada. Vorm on selline nagu ta võiks olla."

Miilen tunnistas, et sõlmis lepingu Prantsusmaa naiskonna Vandoeuvre-les-Nancy'ga, kuna klubi oli tuttav. "Kaks aastat tagasi pidasime selle klubiga tihti sõprusmänge," jätkas Miilen. "Ma juba eelmisel aastal lootsin natuke, et ma saan sinna ja neil on huvi, aga ei olnud. Sel aastal kirjutas see treener mulle üsna kohe, kui treeningud lõpetati, et ta oleks minust huvitatud. Ta lisas, et ilmselt on üsna vara, aga ta annab mulle aega. Aprillis võttis ta minuga uuesti ühendust ja ütles, et tahaks mind tiimi, rääkis plaanidest ja kes veel tiimis on. Ma mõtlesin, et okei, rääkisin oma agendiga ja see oli tegelikult raske otsus, sest mul oli veel paar teist kosilast. Seejärel ma mõtlesin, et Kreeka liiga oli küll väga hea, aga ma tahaks natuke paremat liigat ja see võiks olla Prantsusmaal või Saksamaal. Kuna ma Prantsusmaa liigat tean ja lõpuks need teised variandid kustusid ära, siis ma mõtlesin, et Vandoeuvre-les-Nancy on hea klubi, mängib kõrgliigas ja ma tean kuidas seal asjad toimivad."

"Sellel koroonaajal ei tasu mingit imeklubi otsima või püüdma minna. Praegu, pigem leping taskus, katsun seal nii hea hooaja teha kui võimalik ja eks siis näis, mis järgmine aasta. See olukord lihtsalt on selline praegu, paratamatult. Ma arvan, et süda on lihtsalt rahul, et tiim on olemas," lisas Miilen.

Prantsusmaa tippklubi Beziers' meeldis Miilenile samuti väga, kuid otsest pakkumist talle sealt ei tehtud. "Mulle väga meeldis see klubi, see oli hea tasemega ja ma oleks tahtnud sinna jääda, aga kuna nad konkreetset pakkumist ei teinud ja ma olin üks nimekirjas, kelle vahel nad valisid, siis meil ei olnud aega oodata. Mul oli vaja otsus ära teha. Nüüd neil ongi tiim juba kokku pandud. Hea, et ma Nancy valisin."

Miilen kinnitas, et hooaeg Kreeka kõrgliigaklubis Pannaxiakos oli üks tema karjääri parimaid. "Ma sain tunda ka seda kreeklaste mitte kõige paremat organiseerimisvõimet, aga ma ei lasknud end heidutada, sest seal oli väga palju positiivseid asju. Ma võin öelda, et see oli mu viie profiaasta kõige toredam hooaeg. Just need inimesed. Tunnen, et sain nendega lähedaseks ja nad kirjutavad mulle siiani igal nädalal, et kuidas mul läheb. Prantslased on rohkem pealiskaudsemad. Minu jaoks on olulised inimesed ja emotsioon. Oleks Prantsuse liiga tase Kreekas, siis ma mängiks seal terve elu," kinnitas Miilen.

Miilenit on ees ootamas 26-päevane koondise laager. "Mõnes mõttes on võib-olla raske treenida, kuna pole võistluseid. Hõbeliiga jääb samuti ära, aga ma olen väga põnevil selle üle kuidas uus treener meiega töötab ja tüdrukuid on alati tore näha," rääkis Miilen. "Ma arvan, et EM-i kvalifikatsiooniturniir augustis siiski toimub. Hea, kui saame natuke enne seda sisse elada ja uue treeneri käekirja all tööd teha. Ma arvan, et kui sel aastal peab mängima, küll ta meid vormi ajab ja küll me saame hakkama. Tüdrukud on mentaalselt alati valmis olnud ja ma ei kahtle, kas nad on motiveeritud või mitte."

Vaata ka ETV spordisaate klippi:

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: