Vassiljev võrkpallinaiskonnast: pallitunnetus leiti üllatavalt kiiresti

Eesti võrkpallinaiskond on harjutanud nädalapäevad saalis. Pallitreeningute juhendamise eest vastutavad hetkel koondise abitreenerid Rainer Vassiljev ja Andres Toobal, peatreener Lorenzo Micelli tuleb koondise juurde uuel nädalal.

Ligi 15 aastat treenerina töötanud Rainer Vassiljevi kõik varasemad juhendamiskogemused tipptasemel on seotud meeste võrkpalliga: koondise ja ka klubide tasandil, kus kogemusi on lisandunud samuti välismaal. Kuivõrd erinev on naiskonna treenimine võrreldes meestega, selle vastuseni loodab Vassiljev jõuda suvega.

"Ega ma neid detaile lõplikult ei tea," ütles Vassiljev intervjuus ERR-ile. "Vaatame, kui peatreener Lorenzo on samuti kohal, et milline on tema maailma ja kui palju see erineb just mängulises mõttes. Hetkel jään vastuse võlgu, aga äkki augustis oskan vastata. Eks kasutan ikka samu asju, mida olen harjunud kasutama. Võib olla on selliseid kohti, kus küsin naiskonna käest nõu, kinnitust või ümberlükkamist teatud väidetele, mis on."

Koondise peatreener itaallane Lorenzo Micelli tuleb Tallinnasse järgmisel nädalal. Seni on treeningute läbiviimine Vassiljevi ja teise abitreeneri Andres Toobali ülesanne. Vassiljevi sõnul on naiskond üllatavalt kiiresti leidnud pärast pausi taas pallitunnetuse.

"Ma arvan, et siin kompenseerib päris palju tahtmine. Kõigil on olnud nii pikk paus, kõigil on isu nii suur. Võib-olla on sellevõrra suurem ka fookus ja nõudlikkus enesele. Eks see mängib seal oma rolli," lisas Vassiljev.

Uuel nädalal harjutab Eesti koondnaiskond veel Tallinnas Audenteses ja see järel paar nädalat Käärikul.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: