Mõnnakmäe: ma ei otsi järgmiseks hooajaks välisklubi, tahaks Eestis olla

Eesti võrkpalli rahvusnaiskonna kapten Julija Mõnnakmäe liitus veebruari algul Prantsusmaa kõrgliigaklubi Pariisi Saint-Cloudiga. Kuigi leping kehtib juuni lõpuni, siis jäi eestlanna hooaeg naiskonnas koroonaviiruse pandeemia tõttu lühikeseks. Uut välistiimi Mõnnakmäe ei otsi.

"Mul oli selles mõttes väga hea kogemus, et ma läksin sinna ja ma teadsin, mis on naiskonna eesmärgid. Nende nelja mänguga, mis ma seal tegin, täitsin ma oma eesmärgid ära. Selles mõttes oli kõik hästi. Võistkond oli ka parem, kui ma arvasin. Nad olid küll Prantsusmaa liigatabelis allpool, aga nad olid väga hästi komplekteeritud. Ma jäin väga rahule. Kahju, et nii kiirelt lõppes," rääkis Mõnnakmäe intervjuus ERR-ile.

Ametlikult on eestlannal Pariisi Saint-Cloudiga kehtiv leping juuni lõpuni. "Ma ei ole rääkinud nendega edasistest plaanidest. Mul oligi väga lühikeseks ajaks allkirjastatud leping ehk kaheks kuuks ja ma ütlesin, et ma kohe kindlasti rohkem ei taha jätkata. Ma käin siin ülikoolis ja ma suutsin niimoodi neid asju planeerida, et ma sain seal ainult kaks kuud olla, sellepärast ma ei ole sellest edasi rääkinud. Need asjad on lahtised praegu," jätkas Mõnnakmäe. "Esiteks ma ei tahagi üldse välismaale minna. See otsus tuli juba üleeelmisel aastal. Need asjaolud on lihtsalt nii läinud, et ma lõpuks olen ikkagi läinud sinna. Ma ei otsi järgmiseks aastaks klubi. Ma ütlesin ka oma agendile, et ma ei otsi järgmiseks hooajaks mingit klubi, et ma tahaksin järgmisel hooajal Eestis olla. See Pariis, see lihtsalt kõik kukkus niimoodi välja, et mul oli võimalus kaheks kuuks minna ja ma läksin, see ei olnud planeeritud üldse. Ma tahaks Eestis olla järgmisel aastal kindlasti."

Eestis esindas Mõnnakmäe TalTech/Tradehouse'i naiskonda ning kui ta jätkab õpinguid TalTechis, siis mängib ta suure tõenäosusega ka tulevikus samas tiimis. "Selle aastaga, mis ma seal olin, andis väga palju juurde see, et seal olid koondise mängijad juures. See annab noorematele mängijatele motivatsiooni juurde. Nad peavad vanemate mängijate juures silma paistma. See on olnud huvitav hooaeg. Ka Liis Kullerkann liitus nendega hiljem. Ma arvan, et sellel võistkonnal on väga hea sisekliima ja Eesti mõistes on see naiskond see, kes peaks medalite ja kõige kõrgemate kohtade nimel heitlema," ütles Mõnnakmäe.

Juunis ootab Mõnnakmäed ees koondise laager. "Tegelikult hakkas meil eeltöö juba kuu aega tagasi pihta. Oleme treeninud kavade järgi, mille saatis Itaalia füüsilise poole treener. Oleme seda teinud ja 1. juuni koguneme kokku Tallinnas. Itaalia treenerid peaksid kohale jõudma juuni teisel nädalal. Juunikuu on täiesti ära planeeritud, praegu juba töötame selles rütmis, et koondis hakkab 1. juunist koos tegema. Kuni 1. juunini jätkame individuaalselt," lisas Mõnnakmäe, kes pole palli kaks kuud puutunud.

"Nüüd ma olen saanud Pärnus natuke rannavõrkpalli mängida. Oleme teinud siiani rohkem füüsilist. Hoidnud vormi jooksmise, jõusaali ja muude koduste füüsiliste kavadega," rääkis Mõnnakmäe. "Ühest küljest on see olnud huvitav pallipuhkuse aeg, mis võib isegi kasuks tulla. Sellist pausi pole pallist aastaid olnud ja sellest võib tulla uus hingamine. Kui EM-valikmängud tulevad, siis need algavad augusti lõpus. Esimene tsükkel siin on meil rütmi tagasi saamiseks ja see ei ole halb. Tegime füüsist ja see võib olla teisest küljest hea."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: