Kalev/TLÜ andis liiga liidrile lahingu, aga kaotas napilt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Kalev/TLÜ
Tallinna Kalev/TLÜ Autor/allikas: Korvpallimeeskond Tallinna Kalev/TLÜ/Facebook

Korvpalli Eesti-Läti liigas oli laupäeval võistlustules kolm Eesti klubi. Tallinna Kalev/TLÜ andis tabeliliidrile Ogrele lahingu, kuid pidi leppima kahepunktilise kaotusega. Eesti võistkondade omavahelises duellis alistas Rapla Tartu Ülikooli.

Kalev/TLÜ alustas võõrsilmängus Ogre vastu otsustavat veerandaega kuuepunktilises eduseisus, aga tabeliliider murdis veerandaja keskel ette ja Eesti klubi enam juhtima ei lubanud. Kaido Saksa kaugvise kuus sekundit enne lõppu tõi Kalev/TLÜ veel kahe punkti kaugusele, seisuga 84:86 mäng ka lõppes.

Sisuliselt kuue mehega mänginud Kalev/TLÜ resultatiivseim oli 24 punkti ja üheksa lauapalli kogunud Karl-Johan Lips, kes viskas viimasel veerandajal oma võistkonna 17 punktist kümme. Ronald Mcghee toetas teda 21 punktiga.

Rapla Avis Utilitas võttis viienda järjestikuse võidu, kui oli koduväljakul 90:76 üle Tartu Ülikoolist. Rapla resultatiivseim oli 17 punkti visanud Montae Glenn, Gregor Ilves toetas teda 16 punktiga. Tartut vedas head viskekätt näidanud Robert Valge, kelle arvele kogunes 28 punkti.

Turniiritabelis jätkab liidrina 19 võitu ja ühe kaotuse kogunud Ogre, kellele järgnevad Riia VEF (18-1) ja BC Kalev/Cramo (17-3). Heas hoos Rapla (12-7) on tõusnud viiendaks, Tartu Ülikool (7-10) on kaheksandal kohal.