Kalev/Cramo sai jagu Tartu Ülikoolist, Valga-Valka jäi alla Rakvere Tarvale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Korvpalli Eesti-Läti ühisliiga: BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool
Korvpalli Eesti-Läti ühisliiga: BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas valitsev Eesti meister BC Kalev/Cramo kodusaalis ligi 300 pealtvaataja ees Tartu Ülikooli tulemusega 87:62.

Avaveerandi lõpuks juhtis Kalev/Cramo 30:12 ning poolajapausile läksid meeskonnad seisul 49:23. Riietusruumist naastes näitas kolmandal veerandil paremat mängu Tartu Ülikool, visates 21 silma Kalev/Cramo 16 vastu. Viimane neljandik kuulus taas võõrustajatele.

Kalev/Cramo eest said punkte kirja 12 mängijast kümme. Resultatiivseim neist oli 14 punktiga Janari Jõesaar. 13 silmaga toetasid meeskonda Kyle Vinales ja Sacha Killeya-Jones ning 12-ga Aigars Škele. Tartu Ülikooli parim oli üleplatsimehena 15 punkti visanud Kregor Hermet, võttes veel neli lauapalli ja andes ühe korvisöödu. Robert Valge sai kirja 14 silma.

Teises kohtumises jäi BC Valga-Valka/Maks&Moorits kodusaalis 74:87 alla Rakvere Tarvale. Kuigi külalised alustasid kohtumist paremini, siis tõi neile kindla võidu tugevalt mängitud kolmas veerand, kus meeskond viskas 26 punkti Valga-Valka 16 vastu.

Kristo Saage viskas Rakvere Tarva parimana 20 punkti, andis kolm korvisöötu ja võttis ühe lauapalli. 16 silma sai kirja Janis Vahter. Valga-Valka resultatiivseim oli 15 punkti, viie lauapalli ja ühe korvisööduga Filipp Gafurov. Emils Krumins ja Rodrigo Bumeisters lisasid vastavalt 14 ja 13 silma. Viimane neist võttis lisaks seitse lauapalli ja andis viis korvisöötu.

Tabelis hoiab Kalev/Cramo Läti klubide BK Ogre (19-1) ja Riia VEF-i (18-1) selja taga kolmandat kohta 19 võidu ja kolme kaotusega. Rakvere Tarvas (10-8) on seitsmendal, Tartu Ülikool (7-11) üheksandal ja Valga-Valka (1-18) 15. kohal.