Päev noorteolümpial: Sildaru kõrval olid võistlustules veel üheksa eestlast

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kahevõistluse MK-etapp Otepää Autor/allikas: Karli Saul/Scanpix

Lisaks Kelly Sildarule tegid noorteolümpial oma debüüdi murdmaasuusatajad, keda ootas krossivõistlus. Koguni kolm Eesti noorsportlast sõitsid end poolfinaali. Kahevõistlejatest pälvis Triinu Hausenberg Eesti parimana 20. koha. Võistlemist rahvusvaheliste segapaaride seas alustasid ka Eesti kurlingumängijad.

Tüdrukute kvalifikatsioonis kindlustas Johanna Udras 80 sportlase seas 18. tulemusega poolfinaalipääsu. Oma poofinaalis teenis Udras 7. koha, mis paraku finaali edenemist ei võimaldanud. Kokkuvõttes teenis Udras 19. koha. Eliisabet Kool kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud ning sai 49. koha. Finaali võitis ka kvalifikatsioonis kiireimat aega näidanud ning oma poolfinaali võitnud Siri Wigger (Šveits).

Kvalifikatsioonivõistlusel startinud 85 poisi seast pääses Anders Veerpalu poolfinaali edasi 25. ja Kaspar Päärson 29. tulemusega. Oma poolfinaalis teenis Pääson 9. ja Veerpalu 10. koha, kokkuvõttes said nad vastavalt 27. ja 30. koha. Võidu võttis Nikolai Holmboe (Norra).

Pühapäeval ootab murdmaasuusatajaid noorteolümpial ees vabatehnikasprint.

Oma noorteolümpia debüüdi tegid laupäeval ka kahevõistlejad. Triinu Hausenberg sooritas 65,0-meetrise õhulennu ning sai kirja 74,7 punkti. See lähetas ta suusarajale 20. kohalt, 87,0 meetrit hüpanud ja 126,6 punkti teeninud liidrist Thea Minyan Bjorsethist (Norra) kaks minutit ja 36 sekundit hiljem. Neljakilomeetrisel suusarajal kindlustas noorteolümpia võidu liidrist meetri vähem hüpenud ja 23 sekundit hiljem startinud Lisa Hirner (Austria), kes jõudis finišisse ajaga 11.45,6. Triinu Hausenberg jõudis finišisse võitjast 3.22,9 hiljem, kui kell lõi 15.08,5 ning kindlustas ka lõpuprotokollis 20. koha.

Hausenberg jätkab noorteolümpial pühapäeval, kui ees seisab suusahüpete normaalmäe võistlus – sama ootab ees ka meie suusahüppaja Karel Rammot.

Markkus Alteri 82,5-meetrine hüpe tõi 109,0 punkti, Markus Kägu 81,0-meetrine hüpe 101,6 punkti, mis asetas eestlased hüpete järel vastavalt 11. ja 17. kohale. 90,0-meetrise hüppe teinud ja 120,6 punkti kirja saanud Stefan Retteneggerist (Austria) startis Alter suusarajale 46 sekundit ning Kägu üks minut ja 16 sekundit hiljem. Kuuekilomeetrisel suusarajal kindlustas Rettenegger endale noorte olümpiavõitja tiitli ajaga 14.45,8. Alter teenis tulemusega 16.40,1 lõplikult 15. koha ning Kägu tuli ajaga 18.03,1 23. kohale.

Pärast kolme võistlusvaba päeva alustasid Eesti koondisega 21. koha saanud kurlingumängijad rahvusvahelistes segapaarides võistlemist. Eestlased loositi kokku vastavalt poolfinaali jõudnud mängijatega, järgides põhimõtet, et igas võistkonnas oleks erinevast riigist pärit nais-ja meesmängija.

Nii sattus meie Natali Vedro paari värske noorte olümpiavõitja, Norra mängija Lukas Hoestmaelingeniga ning Henry Grünberg neljanda koha saanud Uus-Meremaa sportlase Lucy Neilsoniga. Mõlemad paarid pidid esimeses väljalangemismängus siiski vastu võtma kaotuse – Vedro ja Hoestmaelingen pidid nentima Marta Lo Deserto (Itaalia) ja Aleix Raubert Rusinoli (Hispaania) paremust 8:6 ning Grünbergi ja Neilsoni teekonna lõpetasid tulemusega 3:7 Berfin Sengul (Türgi) ja Olle Moberg (Rootsi).

Pühapäeval tulevad jääle Katariina Klammer, kes on ühes võistkonnas pronksmedali võitnud Venemaa Mikhail Vlasenkoga, ja Romet Mäesalu hõbemedali teeninud Jaapani sportlase Momoha Tabataga.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: