Euroliiga: võidukas Barcelona tõusis liidriks, Real alistas CSKA ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Barcelona - Tel Avivi Maccabi
Barcelona - Tel Avivi Maccabi Autor/allikas: EPA/Scanpix

Korvpalli Euroliigas teenis reedel hooaja kaheksanda võidu Barcelona, kes alistas Tel Avivi Maccabi 96:73 (21:18, 22:28, 31:20, 22:7).

Kodupubliku ees mänginud Barcelona võitis avaveerandi kolme silmaga, aga poolajaks leiti end ise kolmepunktilisest kaotusseisust. Pärast vaheaega suutsid võõrustajad aga oma paremuse kindlalt maksma panna, kui kolmas veerand võideti 11 punktiga ja neljas veerand juba 15 silmaga. Kokkuvõttes teenis Barcelona kindla 23-punktilise võidu.

Barcelona parimana tõi Nikola Mirotic meeskonnale 25 punkti, saades kirja ka 14 lauapalli. Cory Higgins panustas võitu 15 punkti ja nelja lauapalliga. Alex Abrines sai kirja 12 punkti. Maccabi parimaks mängijaks oli 15 punkti loopinud Tyler Dorsey.

Enda hooaja neljanda kaotuse sai tiitlikaitsja Moskva CSKA, kes jäi võõrsil alla Madridi Realile 81:97. CSKA-le sai saatuslikuks kehv teine poolaeg, kui kolmas veerand kaotati seitsme silmaga ning neljas veerand viie punktiga. Kokkuvõttes tuli Euroliiga valitsevalt meistril vastu võtta 14-punktiline kaotus.

Reali resultatiivseimana viskas Facundo Campazzo 18 punkti. Gabriel Deck lisas 17 silma, Sergio Llull lisas 15 punkti. CSKA parim oli 20 punkti visanud Johannes Voigtmann.

Tabeliliidrina jätkab kümne mängu järel Barcelona, kes on võitnud kaheksa kohtumist. Teine on Anadolu Efes (8-2), järgnevad Madridi Real (7-3) ja Milano Olimpia (7-3).