Lasnamäele on oodata olümpiaujulat

Tallinna linn on koostöös eraettevõtjatega rajamas Lasnamäele olümpiaujulat, mille ehitus peaks algama 2021. aastal.

Oktoobri alguses kuulutas Tallinna linnavaraamet välja riigihanke hoonestusõigusele, et rajada Lasnamäele Tondiraba jäähalli kõrvale korralik tippujula.

"Praegu on linnal plaan teha koostöös erasektoriga see ujula siia valmis ja eks me siis näe, kuidas see läheb," lausus Eesti ujumisliidu president Simon Renno ERR-ile. "Nagu linnapea Mihhail Kõlvart pressiteates välja ütles, siis eesmärk on 2021 kopp maasse ja 2025 saaksid esimesed ujujad juba basseini hüpata."

Pakkumuste esitamise tähtaeg on 21. november. Eeldatav hindamiskomisjoni töö ja kokkusaamine toimub detsembri keskpaigas. Ujula hoone arhitektuur on pakkujate enda lahendus ning need esitatakse koos pakkumustega.

"Peab tulema kahe basseiniga ujula. Vähemalt kümne rajaga 50 meetri ujula ja 25 meetri ujula sinna kõrvale, mis on korraliku tugeva spordibaasi minimaalne eeldus. Kui teha suurvõistlusi, siis on võimalik teha viiekümneses ujulas võistlusi ja kahekümneviieses peale- ja mahaujumisi."

Korralikku ujulat on Tallinnasse Renno sõnul oodatud aastakümneid, praegune Kalevi ujula ilmselgelt kõigi vajadusi ei kata, ülejäänud ujulates on lühikesed rajad.

"Selles suhtes on muidugi karm, et pika raja ja lühirajaujumine on peaaegu erinevad alad ja väga raske on olümpiamängudeks valmistuda, kui sul pole ühtegi pika raja ujujat, kus treenida."

Uut ujulat saaks ujumisliidu sõnul kasutada ka algõpetuse jagamiseks ning harrastusujujate rõõmuks.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: