Täht: saatuslikuks sai Montenegro mäng, mille soperdasime oma ülbusega ära

Eesti võrkpallikoondis lõpetas EM-finaalturniiri viie kaotusega. Peamiselt teise koosseisuga mängides jäädi viimases kohtumises kindlalt 0:3 alla Ukrainale. Eesti üks põhimängijaid Robert Täht jälgis kohtumist pingilt.

"Peatreener tahtis seda mängu kindlasti võita. Ma ei mänginud täna pigem sellepärast, et keha ei olnud selles konditsioonis. Halb on öelda seda, kuna oleme ikkagi EM-finaalturniiril, aga kuna meil polnud midagi enam mängus, polnud tark tegu ennast lõhkuda," tõdes Täht intervjuus ERR-ile. "Aga see ei olnud minu otsus. Peatreener otsustas, et hoiab mind. Oleks siin midagi mängus olnud, midagi kaalul, oleksin kindlasti väljakule läinud ja andnud endast parima, võtnud vajadusel mingid tabletid sisse."

Eesti koondis kaotas kõik viis alagrupikohtumist: lisaks Ukrainale allajäämisele kaotati kõigepealt Poolale 1:3, seejärel Montenegrole ja Tšehhile 0:3 ning Hollandile 1:3.

"Eks see Montenegro mäng, kus ise kõik ära soperdasime oma ülbusega. See jõuab järjest selgmini kohale. See on ikka kuratlikult valus," tunnistas Täht ebaõnnestunud turniirile tagasi vaadates. "Tšehhi vastu oli juba pingutamine, paar palli ühele poole, teisele poole, oleks seis võib-olla teistsugune olnud. Holland võttis meid jõuga ära ja täna oli selline, et väga mänguks ei läinudki."  

"Arvan, et see Montenegro mäng saigi saatuslikuks, see meie iseenda ülbus," jätkas ta. "Samas, ma olen alati öelnud ja arvanud, et nii palju kui sa sisse paned millessegi, nii palju saad vastu ka. Ma ei teagi, kas oleme midagi valesti teinud või karmavõlg on meeskonnal tasumata. Või siis võib-olla mingi aeg saame selle kuhjaga tagasi."

Kahe aasta pärast ei pea Eesti EM-finaalturniirile kvalifitseeruma, vaid pääseb sinna korraldajana kohe peale. "Iseasi, kas me pärast seda turniiri väärime seda, aga Eesti väärib seda," arutles Täht. "Meil on lahedad fännid, meil on suurepärane föderatsioon, kes suudab seda turniiri väga-väga hästi korraldada ja võib-olla juba sellepärast väärime. Tänast mängupilti arvestades ilmselt mitte, aga see turniir meil kodus on."

"Loodetavasti enamik mehi siit tiimist on valmis aitama ja proovime uuesti. Tähendab, mitte ei proovi, vaid teeme uuesti," lisas Täht.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: