Tallinna maratoni peakorraldaja: rajarekordid on kindlasti ohus

Foto: ERR

Pühapäeva hommikul kell 9 algab Tallinnas klassikaline 42,195 kilomeetri pikkune maratonijooks ning kell 10.15 lähevad poole lühemale distantsile poolmaratonist osavõtjad. Mõlema distantsi start ja finiš on Viru väravate juures.

Mati Lilliallik, kas see on unelmate koht, kus üht Tallinna maratoni alustada ja lõpetada?

Mina korraldajana ei söendaks öelda ja võtta au võistlejatelt ära, et unelmate kohana seda kutsuda. Aga ma arvan, et kahtlemata vanalinna piiril olev stardipaik on üks võrdlemisi kena vaatepilt ja ma usun, et kui ilmaga veab , siis stardi- ja finišifotod saavad olema igal juhul märkimisväärsed.

Eestlased tahavd ikka olla kõige suuremad ja kõige vägevamad. Kas me sellel nädalavahetusel saame jälle mingeid numbreid mõne pügala võrra suuremaks?

Ma julgen arvata, et võib-olla eelmise aasta sajandi suurjooksu me üle ei löö, aga kõigi aegade teine tulemus tuleb küll. Tallinna maraton ja Tallinna sügisjooks tõenäoliselt ületab 21 000 lõpetaja piiri. Ei ole võimatu, et täitub ka 22 000. Ühe rekordi teeme kindlasti. Ma julgen arvata, et nii palju välismaalastest osavõtjaid ei ole Eestis ühelgi spordivõistlusel varem osa võtnud nagu sel nädalavahetusel.

Jooks toimub seal Kalamaja kandis ja siis minnakse Kakumäele ja joostakse loomaaiast läbi. Kindlasti tulevad inimesed, kes küsivad, miks te metsas ei jookse? Kuidas sa neid rahustaksid, et nad peaksid homse päeva vastu?

Ma arvan, et mis seal ikka rahustada. Tulge raja äärde kaasa elama ja ma arvan, et te saate vägeva elamuse. Stardinimekiri on niivõrd võimas, et julgen ka arvata, et võib juhtuda, et tuleb läbi aegade kõige kõrgematasemelisem maraton ja poolmaraton. Rajarekordid on kindlasti ohus. Vaadates riikide arvu, mida on kokku 65, siis väga kirju seltskond läheb homme rajale. Neid ergutada ja neile hoogu juurde anda, see annab kõigile sära silmisse ja inspiratsiooni, et mitte viriseda istudes ummikus.

Tallinna maratonile ja poolmaratonile saab pühapäeval kaasa elada ERR-i spordiportaali ja ETV vahendusel alates kella 8.30-st.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: