Rajatav ujula loob võimalused rahvusvahelisteks võistlusteks

Foto: Priit Mürk/ERR

Tallinna linnavalitsuse istungil võeti vastu otsus olümpiaujula rajamisest.

Ujula ehitatakse Tondiraba jäähalli kõrvale ning valmib koostöös erasektoriga. Olemas on ehitise detailplaneering. Ujula sisaldab nii 50 kui ka 25 meetri basseini. Linnavalitsuses vastu võetud eelnõu peab läbima ka volikogu.

Uus bassein peaks leevendama veeaja puudust ja võimaldama rahvusvaheliste võistluste korraldamist. Praegu pole Tallinnas ühtegi tippvõistlusteks sobilikku täismõõtmetes ujulat.

Ehitus võiks praeguste plaanide järgi alata 2021. aastal, mis tähendaks, et see valmib aastal 2025.

"Sellest vajadusest oli juttu juba päris ammu. Sellest oli räägitud nii riigi tasandil kui ka ujumisliit on teinud päris palju ettepanekuid," lausus Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart Vikerraadiole.

"Tegelikult oli mõni aasta tagasi juttu ka ühest konkreetsest projektist, mida oli soov ellu viia koostöös tehnikaülikooliga ja oli lootust saada rahastust riigi poolt. Seda rahastust lõppude lõpuks ei tulnud.

"Tallinnas oleme päris pikalt seda probleemi arutanud. Sellest Varraku krundist rääkisime päris ammu. Et see oleks sobilik koht. See koht on minu arvates õige ka selle pärast, et meil hakkab seal tasapisi tekkima spordilinnak."

Kõlvart tõi välja, et Eestis pole ühtegi ujulat, kus oleks nii 50-meetrine võistlusbassein kui ka 25-meetrine treeningbassein. "Ilma selleta ei ole võimalik suuri rahvusvahelisi võistlusi läbi viia. Rääkimata sellest, et selleta on raske ka sportlasi ette valmistada suurteks võistlusteks."

"Meie eesmärk on ühest küljest tagada sellise ujula ehitamine, mis vastab olümpianormidele, aga muidugi teisest küljest - et seda basseini saaksid kasutada nii harrastajad kui ka noorsportlased."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: